• Z WIZYTĄ W BUFFO

     • W dniu 16 grudnia klasa 3gA i część klasy2b uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Program wyprawy był dosyć szeroki, ale wszystko udało się zobaczyć. Swoją wizytę w Warszawie uczniowie rozpoczęli od wizyty w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Kolejnym etapem było zwiedzanie Starego Miasta i podziwianie jarmarku bożonarodzeniowego. Ostatnim, lecz w sumie najciekawszym punktem programu, był musical Metro w Teatrze Buffo. Młodzież wróciła do domu z głową pełną wrażeń, przemyśleń i planów, a wiedzę, którą posiadła na pewno wykorzysta w następnych latach.

     • I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

     • Uczennica klasy 2f - Zofia Słodkiewicz - zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Edukacja Praktyczna T.K.K. z siedzibą w Łodzi.

      Konkurs miał na celu upamiętnienie 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, przedstawiciela pokolenia Kolumbów.

      Zosia wykonała ilustrację do wiersza poety pt. "Biała magia".

      Serdecznie gratulujemy!

     • SUKCES NASZYCH TENISISTEK

     • Maja Ladra i Paulina Gapik wywalczyły II miejsce W Mistrzostwach Powiatu Bełchatowskiego w tenisie stołowym Dziewczęta uzyskały awans do półfinałów Mistrzostw Województwa.

      Gratulujemy!

     • NAUCZANIE ZDALNE

     • Uprzejmie informujemy, że  zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,

      w okresie od dnia 20 grudnia 2021 do dnia 09 stycznia 2022 r. 

      zajęcia lekcyjne będą odbywały się w trybie zdalnym,

      z wykorzystaniem platformy MSTeams .

     • SUKCES LITERACKI ANI KACZMAREK

     • 10.12.21 w odbyło się podsumowanie XXIII Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego im. K.K. Baczyńskiego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ozorkowie. Uczennica klasy 3f Anna Kaczmarek zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej 15-19 lat. Wiersz Ani pt. "Chłopiec" został umieszczony wśród najlepszych prac młodych poetów w tomiku " Nie być płatkiem - być różą " będącym pokłosiem konkursu.

      Gratulacje!

     • W TORUNIU

     • W środę 8 grudnia klasy 1D i 1B były na wycieczce w Toruniu. W programie wyjazdu znalazły się: seans w Planetarium im. M.Kopernika, zwiedzanie starówki z przewodnikiem, warsztaty wypiekania pierników w Żywym Muzeum Piernika. Zmarznięci, ale niezwykle zadowoleni, wróciliśmy do domu z własnoręcznie wykonanymi piernikami.

     • ZBIERAMY ZAKRĘTKI .... I POMAGAMY!

     •  

      Nasza szkoła włączyła się w akcję "Zakręcona pomoc dla Oliwiera". Do czerwca zbieramy zakrętki dla 13-letniego chłopca. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup podnośnika, ułatwiającego wykonywanie codziennych czynności związanych z opieką nad nastolatkiem.

      Nie wyrzucaj zakrętek do kosza! Zostaw je w pojemniku na I piętrze przy schodach. Większą ilość zakrętek można przynieść do biblioteki. Jak zwykle, liczymy na Wasze wsparcie.

      Przypominamy, że na terenie szkoły prowadzona jest także zbiórka zużytych baterii.

      Zespół ds. wolontariatu

     • SUKCES MAI

     • Maja Fidala, uczennica klasy 1c, zajęła II miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym "Łódzkie ku czci K. K. Baczyńskiego", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Edukacja Praktyczna TTK w ramach programu Promocji Czytelnictwa, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

      Serdecznie gratulujemy!

     • DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

     • Krew jest najcenniejszą substancją w organizmie człowieka. Jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Oddając krew, krwiodawcy dzielą się cząstką siebie z drugim człowiekiem.

      W 1972 roku Polski Czerwony Krzyż, doceniając zasługi honorowych dawców krwi, ustanowił Dni Honorowego Krwiodawstwa, które obchodzone są w dniach 22 – 26 listopada. Z tej okazji klasa 3c przygotowała na korytarzu na I p. gazetkę. Osoby zainteresowane oddawaniem krwi zachęcamy do zapoznania się z nią.

     • WARSZTATY EKOLOGICZNE

     • 16 listopada 2021 r. uczniowie klasy IIc  po raz drugi skorzystali z zaproszenia Amerykańskiego Centrum Informacji i Kultury American Corner Wroclaw wraz z EkolandiaEDU i uczestniczyli w  warsztatach ekologicznych „11 kroków dla Ziemi”. Cel tego typu przedsięwzięć pozostaje niezmienny: promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie, budowanie wspólnej odpowiedzialności, uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu.

        Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia:

      ► jak zachęcić młodzież do dbania o środowisko,

      ► 5 za segregację – pomysłowe zajęcia na segregację odpadów,

      ► świadomy i odpowiedzialny konsument,

      ► oznaczenia na opakowaniach – na co zwracać uwagę,

      ► pomysły na edukację ekologiczną w domu, w szkole,

      ► jakie są pomysły na ograniczenie odpadów,

      ► o co chodzi z upcyclingiem,

      ► ciekawe książki o tematyce ekologicznej dla młodzieży.

      Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach, mając świadomość, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.

     • SUKCESY WOKALNE UCZNIÓW

     • Wasze kciuki pomogły! Nasi wykonawcy zostali docenieni. Zuzanna Rychlik (2b) zajęła I miejsce w kategorii szkół średnich w XXI Regionalnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Moja ojczyzna". Zuzanna zaśpiewała podczas koncertu finałowego laureatów z okazji Święta Niepodległości, jak również otrzymała nagrody rzeczowe.

      Duże brawa należą się też duetowi Oliwia Czerwińska (3gC) i Michał Czuchryta (3b), których występ został wyróżniony. Oliwia i Michał również otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy.

      Opiekunem uczniów była pani Małgorzata Chabińska.

     • KONKURS CZYTELNICZY

     • Zachęcamy uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie dotyczącym znajomości lektur szkolnych „Myślę więc czytam - czytam więc myślę 2021" organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej, działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów w wieku 13-19 lat.

      • Konkurs polega na rozwiązaniu 4 zagadek dotyczących lektur szkolnych, zawartych w krótkich filmach.

      • Filmy będą publikowane na funpage'u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na YouTube codziennie. Pierwszy z nich pojawi się 22 listopada 2021 r.
      o godz. 20.00., ostatni 25 listopada 2021 r. o godz. 20.00.

      • Wygrywa ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe.

      • Do wygrania są 3 nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania na materiały edukacyjne w sklepach sieci Empik.

      1. nagroda o wartości 500 zł

      2. nagroda o wartości 300 zł

      3. nagroda o wartości 200 zł

      oraz nagrody książkowe (miejsca od IV do XL).

      By wziąć udział w konkursie, należy do 25.11.2021 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.literatura.akademiamlodziezowa.pl

      Regulamin konkursu: 
       http://literatura.akademiamlodziezowa.pl/regulamin/

     • PISZEMY I POMAGAMY

     • Zapraszamy do udziału w Dyktandzie na Święto Niepodległości. Każdy może je napisać, wystarczy komputer lub inne urządzenie z dostępem do Internetu. Im liczniejsze będzie grono uczestników, tym większe wsparcie finansowe trafi do potrzebujących. Organizator przeznaczy na cel charytatywny 1 zł za każdego, kto 11 listopada rozwiąże dyktando. 

       

      CO NALEŻY ZROBIĆ?

                  Zarejestruj się na stronie https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021 i kliknij zapisz się do konkursu, a następnie 11 listopada 2021 r. w godz. od 17:00 do 17:30 rozwiąż specjalnie na tę okazję przygotowane dyktando (w kategorii wiekowej: szkoła średnia)

       

      Każdy zapisany do konkursu użytkownik może zgłosić cel charytatywny lub społeczny (szczegóły: https://zgloszeniecelu.webankieta.pl/). Spośród nich uczestnicy wybiorą cel, na który przekazane zostaną zebrane środki.

      Organizator przewidział nagrody za szybkie i poprawne rozwiązanie dyktanda na święto niepodległości 2021 dla  najlepszych uczestników w każdej kategorii wiekowej:

      Miejsce 1: voucher 200 zł do sklepu Dyktanda.pl

      Miejsce 2: voucher 100 zł do sklepu Dyktanda.pl

      Miejsce 3: voucher 50 zł do sklepu Dyktanda.pl

      Miejsca 4-10: kod rabatowy -30% do sklepu Dyktanda.pl

      Pozostali: kod rabatowy -20% do sklepu Dyktanda.pl

       

      Włącz się w akcję, sprawdź swoją wiedzę i pomagaj!

     • SUKCES W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

     • W VII Edycji Konkursu Geofoto "Niebo i Ziemia - co Cię zachwyca?" zwyciężyło zdjęcie naszej uczennicy - Kingi Grzejszczak.

      Serdecznie gratulujemy!

      Organizatorami konkursu są: Polskie Towarzystwo Geofizyczne, Studenckie Koło Naukowe Geomonitoringu oraz Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego.

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI     • Uczniowie klas Ia i IIc wraz z wychowawcami

      serdecznie zapraszają

      na uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

      10 listopada o godz. 11.40 (5. godz. lekcyjna)      Klasy, które uczestniczą w apelu wraz z opiekunami:

      1 A    p. J. Wereszka

      1 C   p. A. Siewierska

      1 D   p. A. Żyszkiewicz – Dudek

      2 A   p. P. Góra

      2 C  p. A. Dolata

      2 E   p. A. Szymczyk-Trawińska

      3 E   p. A. Kardas

      3 G  p. S. Werner

      Uczniowie schodzą do sali gimnastycznej z krzesłami.