• SUKCES JULII GÓRNEJ

     • Julia Górna znalazła się w gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Uczennica weźmie udział w Finale Konkursu, który odbędzie się 8 kwietnia 2022 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki!

     • TYDZIEŃ ZDROWIA

     • Tradycją naszej szkoły jest organizowany co roku Tydzień Zdrowia. W tym roku odbył się on w dniach 14 marca – 18 marca.

      Już w poniedziałek młodzież uczestniczyła w prelekcji pana Łukasza Sztajerowskiego z Monaru na temat  " Profilaktyki uzależnień”, podczas której uczniowie dowiedzieli o zagrożeniach zdrowotnych i społecznych związanych z używaniem środków psychoaktywnych.

      Przez kolejne dni w całej szkole wiele się działo wokół zdrowia. W poniedziałek i piątek uczniowie klasy maturalnych uczestniczyli  w wykładach „ Stres pod kontrolą”, które przeprowadzone zostały przez psychologów panią Joannę Pierszałę oraz panią Monikę Jasiulak z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bełchatowie.

      Biorąc pod uwagę potrzeby uczniów odbyło się spotkanie z ekspertem  żywieniowym, dietetykiem, panią Angeliką Telążką - przedstawicielem Zdrovitalu. Podczas spotkania poruszony został temat „ Fakty i mity zdrowego odżywiania”. W tym samym dniu pani Irena Stasiak – edukator PCK w Bełchatowie, przedstawiła uczniom zagadnienia dotyczące  profilaktyki HIV i AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową.

      17 marca uczniowie poszczególnych klas brali udział w spotkaniu z panią Jolantą Beśką, dietetykiem i trenerem personalnym ze Studia Maximum w Bełchatowie. Młodzież uczestniczyła w warsztatach „ Zdrowy tryb życia  a aktywność fizyczna”. Także w  czwartek  młodzież szkolna została zaproszona do degustacji zdrowej żywności, przygotowanej przez uczniów klasy II f . Widać było prawdziwy kunszt kulinarny. Królowały kolorowe sałatki pełne witamin  oraz zdrowe soki owocowe. Chętnych do degustacji nie brakowało.

      W czasie trwania  Tygodnia Zdrowia cała społeczność szkolna mogła przekonać się, jak dbać o zdrowie, by w zdrowym ciele na długo zagościł zdrowy duch. 

       

     • Konkurs recytatorski

     • 11 marca w bibliotece szkolnej już po raz dwunasty odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Miłość mi wszystko wyjaśniła…” pod patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z sześciu bełchatowskich szkół. Młodzież zaprezentowała wybrane wiersze o tematyce miłosnej, m.in. Jana Andrzeja Morsztyna, Adama Asnyka, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Haliny Poświatowskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Jonasza Kofty. Jedna z naszych reprezentantek – Anna Kaczmarek – recytowała własny utwór. Poziom konkursu był wysoki i wyrównany. Tym bardziej miło nam poinformować, że trzecie miejsce w konkursie zajęła nasza uczennica Anna Świątkowska i otrzymała nagrodę w wysokości 100 zł.

      Gratulujemy!
       

     • OGŁOSZENIE

     • Zapraszamy Rodziców na konsultacje z nauczycielami

      w dn. 17 marca 2022 r. (czwartek) w godz. 16.30 - 17.30.

     • SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM

     • Praca plastyczna naszej uczennicy - WIKTORII RYDZ z kl. 3b – zdobyła szczególne wyróżnienie w ogólnopolskim X Konkursie Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim, zorganizowanym przez Fundację Obowiązek Polski i Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej.

      Gratulujemy!

     • DZIEŃ BEZ PLECAKA

     • Dziś po raz pierwszy (i z pewnością nie po raz ostatni) obchodziliśmy DZIEŃ BEZ PLECAKA, świetnie się przy tym bawiąc. Kreatywność uczniów przerosła wszelkie oczekiwania

      Okazało się, że plecak można łatwo zastąpić... A czym? Zobaczcie! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • ZAWODY OKRĘGOWE XLVIII OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ

     • Dnia 05.02.2022 r. na Wydziale Nauk Geograficznych w Łodzi odbyły się Zawody Okręgowe XLVIII Olimpiady Geograficznej.

      Naszą szkołę reprezentowały:

      Nikola Śliwa 1a

      Wiktoria Rydz 3b

      Julia Górna 3a

      Julia Stolarczyk 3a

      Sylwia Pisarek 3a

     • WIELKA LEKCJA GEOGRAFII

     • 4 marca 2022 r. uczniowie naszej szkoły: Angelika Sadurska, Jan Rogala, Ignacy Pol, Kacper Berłowski wraz z opiekunem p. Pauliną Ģórą brali udział w XIV Wielkiej Lekcji Geografii im. Zbyszka Łuczaka w Łodzi. Wraz z młodzieżą z całej Polski mieli możliwość uczestnictwa w serii ciekawych wykładów i wizualizacji poprowadzonych przez wybitnych naukowców z łódzkich uczelni oraz z UMK. Uczniowie dowiedzieli się m.in.: o zagrożeniach biosfery gór, o destrukcyjnej mocy wulkanów oraz poznali blaski i cienie życia polarników. Na zakończenie wysłuchali wykładu o nieznanych walorach turystycznych polskich gór oraz wzięli udział w konkursie sprawdzającym wiedzę z wykładów i wiadomości na temat gór na świecie.

     • KOLEJNY SUKCES KINGI

     • Kinga Grzejszczak z klasy 3B zwyciężyła w konkursie fotograficznym "Niebo i Ziemia - co Cię zachwyca?", organizowanym przez Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Jej fotografia, w wyniku głosowania, została uznana za najlepsze zdjęcie stycznia.

      Gratulujemy!

     • KOLEJNY SUKCES!!!

     •  

      W dniu 8 lutego odbyła się w ZSP nr 2 kolejna edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej „Top of the Pops”. Spieszymy poinformować, że dwie nasze niezawodne uczennice Oliwia Czerwińska z klasy 3gC i Zuzanna Rychlik z klasy 2B po raz kolejny odnotowały sukces na swoim koncie. Oliwia swoją interpretacją utworu „Creep” Postmodern Jukebox Radiohead Cover zawojowała jury, które jednomyślnie przyznało jej I miejsce, a Zuzanna wykonaniem piosenki Mariah Carey „Always be my baby” uplasowała się na II miejscu.

      Nie można nie wspomnieć o Amelii Binieckiej z klasy 3F („Flashlight” Jessie J.), Lilianie Kęsy z klasy 2B („All of me” John Legend) i Wiktorii Wosinek z klasy 3gA („Anyone” Demi Lovato), które również pięknie i z zaangażowaniem zaprezentowały swoje utwory.

      Gratulujemy wszystkim uczestniczkom. Zapraszamy do wysłuchania piosenek w wykonaniu Oliwii i Zuzanny.

      Opiekunem konkursu była pani Małgorzata Chabińska.

     • OGŁOSZENIE

     • UWAGA!

      Zmiana terminu szkolnego konkursu z języka angielskiego! 

      Zapraszamy po feriach 10 MARCA (CZWARTEK) O GODZINIE 8:55.

     • WYNIKI KONKURSU POWIATOWEGO "MAPA BEZ TAJEMNIC"

     • W dniu 28.01.2022 r w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Geograficzny „Mapa bez tajemnic".

      Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy geograficznej poprzez obcowanie z mapą, która oprócz walorów poznawczych, kształtuje umiejętności obserwacji i wyobraźni przestrzennej.

      W konkursie wzięły udział następujące szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego, II Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. R. Traugutta w Bełchatowie.

      Wśród nagrodzonych znalazł się nasz uczeń z klasy 2D - Norbert Świderek, który otrzymał wyróżnienie.

      Gratulujemy!

     • KONKURS RECYTATORSKI - ELIMINACJE SZKOLNE

     • Zapraszamy do wzięcia udziału

      w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim

      „Miłość mi wszystko wyjaśniła…”.

       

      Zadaniem uczestników będzie prezentacja wybranego wiersza o tematyce miłosnej (trwająca do 5 minut).

       

      Eliminacje szkolne odbędą się w drugiej połowie przyszłego tygodnia (o dokładnym terminie poinformujemy) w aplikacji MS Teams.

      W I etapie konkursu nie jest wymagane pamięciowe opanowanie tekstu.

       

      Etap powiatowy odbędzie się 11 marca.

       

      Zgłoszenia na konkurs należy przesyłać za pomocą dziennika elektronicznego do p. Anny Szczepockiej-Koc do poniedziałku 7 lutego 2022 r.

       

     • SUKCES JULII W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM

     • Julia Górna, uczennica kl. 3a, zajęła 10. miejsce w ogólnopolskim konkursie "Myślę, więc czytam - czytam, więc myślę 2021", o którym informowaliśmy na stronie internetowej naszej szkoły. Celem konkursu była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez nowatorskie rozpowszechnianie dziedzictwa kulturowego związanego z dziełami literackimi włączonymi do spisu lektur. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu trzech zagadek dotyczących lektur szkolnych zawartych w krótkich filmach. O zwycięstwie decydowały zarówno znajomość literatury, jak i najlepszy czas. Ze swoim rezultatem Julia znalazła się w dziesiątce najlepszych uczniów z całej Polski.

      Gratulacje!