• WARSZTATY GEOGRAFICZNE

     • Piękne krajobrazy, słoneczna pogoda, smaczne kiełbaski z ogniska, plecaki wypełnione amonitami... To wszystko na zajęciach terenowych w Załęczańskim Parku Krajobrazowym. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 1b i 1e.

     • PIELĘGNIARSTWO - KIERUNEK PRZYSZŁOŚCI

     • 19 maja 2023 roku odbyło się Sympozjum Naukowe „Porozmawiajmy o zawodzie…”, organizowane przez Instytut Nauk o Zdrowiu UJK, Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Partnerem wydarzenia był Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Sympozjum zostało zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. Uczestnicy wysłuchali wystąpień prelegentów o historii pielęgniarstwa oraz została im przybliżona współczesna działalność pielęgniarstwa w Polsce.

      Nasi uczniowie również uczestniczyli w tym wydarzeniu. Mogli poznać szczegóły dotyczące studiowania na kierunku pielęgniarstwo. Studenci opowiadali o sposobie nabywania wiedzy z obszaru nauk medycznych. Prezentowali wyposażenie sal, w których odbywają się zajęcia.

     • SUKCES W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

     • Wiktoria Przyłęcka, uczennica klasy 3b, zdobyła wyróżnienie w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu literacko-plastycznego "Stefan Kardynał Wyszyński – naszym Patronem". W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem "„POKÓJ W SERCU – POKÓJ NA ŚWIECIE”.

      Gratulujemy!

     • SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE BIOLOGICZNO-CHEMICZNYM DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

     • Uczennica klasy IIIc Zuzanna Biegańska zakwalifikowała się do finałowego etapu konkursu „Czuję Chemię – 2. Edycja”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie i zawalczy o „złoty indeks WSIiZ” na studia.

      Celem konkursu jest rozwój i upowszechnianie wiedzy z zakresu chemii i biologii wśród uczniów szkół ponadpodstawowych oraz nabycie przez nich umiejętności uczenia się.

      Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

     • KONIEC JEST ZAWSZE POCZĄTKIEM NOWEGO...

     • Ze wzruszeniem pożegnaliśmy kolejny rocznik wspaniałych, młodych ludzi. Uczniowie siedmiu klas maturalnych zakończyli jeden z etapów swjego życia.

      Podczas uroczystej akademii 15 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem (średnia ocen 4,75 i powyżej). W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli im rodzice, którzy z rąk pani dyrektor Anity Szymczyk -Trawińskiej i pani wicedyrektor Marleny Głowackiej odebrali listy gratulacyjne.

      Nagrody otrzymało również 10 uczniów ze średnią ocen powyżej 4,5 oraz 38 uczniów, którzy przez cztery lata liceum reprezentowali naszą szkołę w poczcie sztandarowym, konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz w zawodach sportowych.

      Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i Społecznej Akademii Nauk za ufundowanie nagród.

      Wszystkich uczniom klas czwartych gratulujemy wyników i życzymy połamania piór podczas egzaminów maturalnych.

      Fotorelacja - Oliwia Wróbel, kl. 2d

     • SUKCES W MISTRZOSTWACH PIERWSZEJ POMOCY

     • Drużyna z naszej szkoły wywalczyła II miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

      Uczennice z klas pierwszych: Idalia Ugorska, Julia Kołodziej, Natalia Trawińska, Adrianna Kałużyńska i Lena Juśkiewicz nie tylko wykazały się wiedzą teoretyczną podczas testu, ale także doskonale poradziły sobie w praktyce, podczas sytuacji wymagających interwencji ratowników.

      Serdecznie gratulujemy!