• TAKA ŁADNA MATEMATYKA - WYNIKI KONKURSU

     • W środę 10 kwietnia 2024r. odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego „Taka ładna matematyka”. To już kolejna edycja konkursu, w którym można przedstawić swoją artystyczną wizję pojęć, twierdzeń matematycznych, a także zaprezentować zalety matematyki. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i talentem, a spośród wielu ciekawych prac komisja wytypowała te zwycięskie.

      W tym roku konkurs wyniki konkursu są następujące:

      I miejsce – Natalia Brandt za pracę „Kompozycja brył geometrycznych”

      II miejsce - Natalia Pabich za pracę „Oś symetrii. Naturalnie piękna symetria”

      III miejsce – Maja Fidala za pracę „Girolamo Cardano”

      wyróżnienie – Oliwia Owczarek za prace: „Spojrzenie Matematyka” oraz „Geometryczne π”

      Gratulujemy Laureatom i zachęcamy wszystkich do obejrzenia tych rysunków na szkolnej wystawie, aby móc przekonać się, że matematyka jest obecna wszędzie wokół nas i warto dostrzec w niej piękno, bo parafrazując znane przysłowie: taka ładna matematyka, jak ją malują

     • I MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

     • Nasza uczennica z kl. 3c - Maja Fidala zajęła I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Niebieski motyl dla autyzmu". Konkurs został przeprowadzony przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

      Serdecznie gratulujemy!

     • WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE HISTORYCZNYM

     • 26 marca 2024 r. odbył się XIX Powiatowy Konkurs Historyczny "Polska Piastów". Wzięło w nim udział 29 uczestników. Wśród najlepszych znalazł się nasz uczeń z klasy IIIa - Szymon Prasol, który zdobył wyróżnienie.

      Serdecznie gratulujemy!

     • NAGRODY W KONKURSACH POWIATOWYCH

     • Nasze uczennice odniosły sukcesy w konkursach powiatowych organizowanych pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.

      W konkursie fotograficznym „Bełchatów, jakiego nie znacie” I miejsce zdobyła Zofia Mizera z kl. 3d, a wyróżnienie Aleksandra Kilan z kl. 1a.

      W XIX Powiatowym Konkursie Poetyckim „Moje pierwsze strofy” nagrodę za III miejsce otrzymała Angelika Szymaniak z kl. 1a.

      Serdecznie gratulujemy!

     • SUKCES W KONKURSIE RATOWNICZYM

     • Z radością informujemy, że nasze uczennice pokonały rywali z trzech powiatów: piotrkowskiego, tomaszowskiego i bełchatowskiego w konkursie medycznym "Wiem, potrafię, ratuję", zorganizowanym przez Akademię Piotrkowską. Dziewczęta były najlepsze w teście wiedzy oraz w części praktycznej, co pozwoliło im na zajęcie I miejsca

      Gratulujemy reprezentantkom naszej szkoły: Idalii Ugorskiej (2c), Magdalenie Barczyk (1g), Izabeli Bartłomiejczyk (1g), Natalii Trawińskiej (2c), Annie Szadkowskiej (3c) i Julii Skowronek (3c).

     • II POWIATOWY KONKURS TEATRU JEDNEGO AKTORA

     • Dziś w murach Kochanowskiego odbył się II Powiatowy Konkurs Teatru Jednego Aktora. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z trzech szkół ponadpodstawowych. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, a komisja konkursowa borykała się z nie lada problemem, w jaki sposób wyłonić zwycięzców.

      Bardzo się cieszymy, że wśród laureatów konkursu znaleźli się nasi uczniowie:

      - I miejsce zajęła Zuzanna Horbanowicz,

      - wyróżnienie otrzymał Michał Kolanek.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • XVI POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZJAWISKA FIZYCZNE W OBIEKTYWIE”

     • 20 marca 2024 r. w naszym liceum odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XVI Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Zjawiska Fizyczne w Obiektywie”. Prace oceniano w dwóch kategoriach:

      - kategoria I – fotografie przedstawiające zjawisko fizyczne zachodzące w przyrodzie,

      - kategoria II – fotografie ilustrujące zjawisko fizyczne zaobserwowane podczas samodzielnie przeprowadzonego doświadczenia.

      Wśród laureatów konkursu znaleźli się nasi uczniowie:

      II miejsce, kat. I: IGA KOŁODZIEJCZYK

      I miejsce, kat. II : FILIP LIPERTOWICZ

      Wyróżnienia otrzymali:

      Paulina Ressel, Marta Dudek, Eliza Nowatkowska i Alan Książek.

      Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

     • TYDZIEŃ ZDROWIA (18-22 MARCA 2024 r.)

     •  

      Tydzień Zdrowia w naszej szkole rozpoczął się od spotkania z wolontariuszką Fundacji DKMS - panią Moniką Czarnecką. Wygłosiła ona prelekcję na temat dawstwa szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych dla osób chorych na nowotwór krwi. Przez cały tydzień chętne osoby pełnoletnie mogły zarejestrować się do bazy dawców szpiku Fundacji DKMS. W poniedziałek odbyło się również spotkanie z psychoterapeutką panią Aldoną Bentyn, zorganizowane w ramach Projektu Społecznego „Więcej niż Pasja” (Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”).

      We wtorek zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy przeprowadziła pani Anna Pudlak. W tym dniu także uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach tworzenia lasu w szkle, które pozwoliły uczestnikom zrelaksować się, rozwinąć kreatywność i ciekawie spędzić czas. Zajęcia przeprowadziła Pracownia Nitka w ramach w ramach Projektu Społecznego „Więcej niż Pasja” (Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”).

      20 marca (środa) gościliśmy panią dietetyk Angelikę Telążkę, dzięki której uczniowie poznali zasady właściwego odżywiania się oraz fakty i mity na temat żywienia. Zajęcia zorganizowano w ramach Projektu Społecznego "Więcej niż Pasja" (Olimpiada "Zwolnieni z Teorii").

      W pierwszy dzień wiosny na terenie szkoły odbyły się Mistrzostwa w Wieloboju Siłowym oraz Turniej Piłki Siatkowej (w ramach Projektu Społecznego "Więcej niż Pasja" (Olimpiada "Zwolnieni z Teorii").  Po raz kolejny gościliśmy także panią Beatę Stępień (Zdrovital) z wykładami na temat zdrowej żywności oraz ze zdrowym poczęstunkiem. Kolorowe deserki i pełne witamin przekąski przygotowała Marta Mizera z kl. 4c z koleżankami. Uczennice przeprowadziły także quiz dotyczący zdrowego stylu życia oraz zaangażowały uczniów do wspólnej aktywności fizycznej podczas tańca belgijka.

      W ostatnim dniu Tygodnia Zdrowia uczniowie wzięli udział w nietypowych zajęciach, które przeprowadził ich kolega – uczeń kl. 2C Dominik Gajda. Uczeń wygłosił prelekcję na temat: „Neurologia użytkowa”. Była to fascynująca pigułka wiedzy na temat budowy i funkcjonowania mózgu. Dominik mówił o zaburzeniach i chorobach psychicznych oraz ich leczeniu, a także o roli i znaczeniu stylu życia, w tym aktywności ruchowej, diety i snu. Przy okazji poruszył temat oddziaływania na mózg używek, takich jak alkohol, papierosy oraz inne substancje psychoaktywne.

       

     • BEKSIŃSKI W KOCHANOWSKIM

     • Dziś po raz kolejny sala gimnastyczna II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie zamieniła się w galerię sztuki. A to wszystko za sprawą wyjątkowego projektu „Zdzisław Beksiński w Twojej szkole”, realizowanego przez Fundację BEKSIŃSKI. Przedstawiciele Fundacji - Państwo Ewa i Janusz Baryccy, prywatnie i zawodowo związani z rodziną Beksińskich, przeprowadzili multimedialny wykład, ukazujący poszczególne etapy życia jednego z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych artystów.

      Po wykładzie młodzież obejrzała wystawę prac Zdzisława Beksińskiego, wypożyczoną przez Fundację z Muzeum Historycznego w Sanoku: fotografie, grafiki komputerowe, fotomontaże i obrazy, znane jej do tej pory jedynie ze szkolnych podręczników.

      Cały projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, wzbudził wiele emocji, bowiem wobec dzieł artysty nie można przejść obojętnie.

     • NA PODIUM W KONKURSIE CHEMICZNYM

     • Adam Markowiak z kl. IVc zajął III miejsce w I Powiatowym Konkursie „Chemiczne Potyczki”. Konkurs odbył się w naszym liceum pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.

      Serdecznie gratulujemy!

     • KRYSTIAN RASZEWSKI STYPENDYSTĄ PREZESA RADY MINISTRÓW

     • Z dumą informujemy, że Krystian Raszewski z klasy 3d znalazł się w gronie najlepszych uczniów z województwa łódzkiego. 29 lutego odebrał stypendium Prezesa Rady Ministrów z rąk Kuratora Oświaty. Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbyła się w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji w Łodzi.

      Serdecznie gratulujemy Krystianowi wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!