• WYDAWANIE ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI

     • Świadectwa dojrzałości będą wydawane w dniu 7 lipca 2023 r. (piątek) według następującego harmonogramu:

      - 11.15 - klasa 4a,

      - 11.30 - klasa 4b,

      - 11.45 -klasa 4c,

      - 12.00 - klasa 4d,

      - 12.15 -klasa 4e,

      - 12.30 - klasa 4f,

      - 12.45 - klasa 4g.

      Świadectwa należy odebrać osobiście. Absolwenci, którzy nie mają takiej możliwości, muszą wystawić pisemne upoważnienie dla pełnoletniej osoby odbierającej świadectwo. Osoba taka musi mieć przy sobie dowód osobisty.

     • KONCERT UTALENTOWANEGO UCZNIA

     • Dominik Gajda, uczeń klasy 1c, w ramach lekcji plastyki zaprezentował swoje umiejętności gry na pianinie, dając wspaniały koncert dla koleżanek i kolegów. Dominik zagrał kilka znanych utworów muzyki klasycznej oraz opowiedział o swojej dwuletniej przygodzie z instrumentem. Uczeń przekonywał, że muzyka to nie tylko nuty i dźwięki, ale także kryjące się za nimi emocje i historie, które powstają w głowie słuchacza.

     • TYDZIEŃ KONSTYTUCYJNY

     • 5 czerwca, w ramach Tygodnia Konstytucyjnego, uczniowie klas z rozszerzonym programem nauczania wiedzy o społeczeństwie uczestniczyli w zajęciach o tematyce prawniczej. Przeprowadziła je pani adwokat dr Izabela Urbaniak-Mastalerz.

      Podczas spotkania młodzież rozwiązywała kazusy, czyli problemy prawne rozstrzygane przez sąd. Pozwoliły one w przystępny sposób zrozumieć, że znajomość Konstytucji ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas.

      Warsztaty były ciekawym źródłem wiedzy i uzmysłowiły uczniom, że warto być świadomym uczestnikiem życia publicznego.

     • DZIEŃ DZIECKA

     • Piękna pogoda sprzyjała obchodom Dnia Dziecka. Samorząd Uczniowski zorganizował piknik integracyjny i mecz piłki nożnej. Były belgijka, gry planszowe, opalanie, dużo jedzenia i słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

     • WARSZTATY GEOGRAFICZNE

     • Piękne krajobrazy, słoneczna pogoda, smaczne kiełbaski z ogniska, plecaki wypełnione amonitami... To wszystko na zajęciach terenowych w Załęczańskim Parku Krajobrazowym. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 1b i 1e.

     • PIELĘGNIARSTWO - KIERUNEK PRZYSZŁOŚCI

     • 19 maja 2023 roku odbyło się Sympozjum Naukowe „Porozmawiajmy o zawodzie…”, organizowane przez Instytut Nauk o Zdrowiu UJK, Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Partnerem wydarzenia był Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Sympozjum zostało zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. Uczestnicy wysłuchali wystąpień prelegentów o historii pielęgniarstwa oraz została im przybliżona współczesna działalność pielęgniarstwa w Polsce.

      Nasi uczniowie również uczestniczyli w tym wydarzeniu. Mogli poznać szczegóły dotyczące studiowania na kierunku pielęgniarstwo. Studenci opowiadali o sposobie nabywania wiedzy z obszaru nauk medycznych. Prezentowali wyposażenie sal, w których odbywają się zajęcia.

     • SUKCES W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

     • Wiktoria Przyłęcka, uczennica klasy 3b, zdobyła wyróżnienie w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu literacko-plastycznego "Stefan Kardynał Wyszyński – naszym Patronem". W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem "„POKÓJ W SERCU – POKÓJ NA ŚWIECIE”.

      Gratulujemy!

     • SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE BIOLOGICZNO-CHEMICZNYM DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

     • Uczennica klasy IIIc Zuzanna Biegańska zakwalifikowała się do finałowego etapu konkursu „Czuję Chemię – 2. Edycja”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Inżynierii i Zdrowia w Warszawie i zawalczy o „złoty indeks WSIiZ” na studia.

      Celem konkursu jest rozwój i upowszechnianie wiedzy z zakresu chemii i biologii wśród uczniów szkół ponadpodstawowych oraz nabycie przez nich umiejętności uczenia się.

      Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

     • KONIEC JEST ZAWSZE POCZĄTKIEM NOWEGO...

     • Ze wzruszeniem pożegnaliśmy kolejny rocznik wspaniałych, młodych ludzi. Uczniowie siedmiu klas maturalnych zakończyli jeden z etapów swjego życia.

      Podczas uroczystej akademii 15 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem (średnia ocen 4,75 i powyżej). W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli im rodzice, którzy z rąk pani dyrektor Anity Szymczyk -Trawińskiej i pani wicedyrektor Marleny Głowackiej odebrali listy gratulacyjne.

      Nagrody otrzymało również 10 uczniów ze średnią ocen powyżej 4,5 oraz 38 uczniów, którzy przez cztery lata liceum reprezentowali naszą szkołę w poczcie sztandarowym, konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz w zawodach sportowych.

      Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i Społecznej Akademii Nauk za ufundowanie nagród.

      Wszystkich uczniom klas czwartych gratulujemy wyników i życzymy połamania piór podczas egzaminów maturalnych.

      Fotorelacja - Oliwia Wróbel, kl. 2d

     • SUKCES W MISTRZOSTWACH PIERWSZEJ POMOCY

     • Drużyna z naszej szkoły wywalczyła II miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

      Uczennice z klas pierwszych: Idalia Ugorska, Julia Kołodziej, Natalia Trawińska, Adrianna Kałużyńska i Lena Juśkiewicz nie tylko wykazały się wiedzą teoretyczną podczas testu, ale także doskonale poradziły sobie w praktyce, podczas sytuacji wymagających interwencji ratowników.

      Serdecznie gratulujemy!

     • KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

     • Z okazji Dnia Ziemi, w szkole został przeprowadzony konkurs fotograficzny „Walka przyrody o swoje miejsce na Ziemi”.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce (oceny celujące z geografii, chemii i biologii)

      - Marta Kardas, kl. 1f

      - Aleksandra Papuga, kl. 2d

      - Natalia Pabich, kl. 1a

      - Sara Wiewiórowska, kl. 2c

      II miejsce (oceny celujące z dwóch wybranych przedmiotów spośród: geografii, chemii i biologii)

      - Natalia Foltyn, kl. 2d

      - Eliza Nowatkowska, kl. 1a

      - Norbert Świderek, kl. 3 d

      - Maja Fidala, kl. 2c

      III miejsce (ocena celująca z geografii, chemii lub biologii)

      - Iga Kołodziejczyk, kl. 1b

      - Nikola Kubiak, kl. 4f

      - Anna Kaczmarek, kl. 4f

      - Zofia Mizera, kl. 2d

      - Alicja Bukowy, kl. 1f

      Wyróżnienia (ocena bardzo dobra z geografii, chemii lub biologii):

      - Błażej Owczarek, kl. 1a

      - Anna Szadkowska, kl. 2c

      - Aleksandra Bartnicka, kl. 2c

      - Tatiana Kowalczyk, kl. 1f

      - Martyna Dyła, kl. 4b

      - Oliwia Dwojewska, kl. 2c

      Gratulujemy!

      Nagrodzone prace można oglądać na korytarzu na II piętrze.

     • ​​​​​​​ O HISTORII NA NARODOWYM

     •  

       

       

      14 kwietnia młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w Kongresie Pamięci Narodowej, który odbywał się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Imprezę przygotował Instytut Pamięci Narodowej, który skierował do nas specjalne zaproszenie, bez ponoszenia kosztów. Uczniowie uczestniczyli w wykładach i warsztatach dotyczących bohaterów, w tym żołnierzy niezłomnych. Zapoznali się z nowymi technologiami wykorzystywanymi do nauki historii. Dodatkowym punktem wycieczki było zwiedzanie byłego więzienia "Strzelecka 8". Przebywali tam więźniowie polityczni przesłuchiwani przez Urząd Bezpieczeństwa do 1948 r.

      Opiekunami wycieczki były pani Agata Bluszcz-Kiełbik i pani Sylwia Jankowska.

     • DNI OTWARTE SZKOŁY

     • fot. Oliwia Wróbel, kl. 2d.

      W dniach 17-19 kwietnia, podczas Dni Otwartych, gościliśmy w naszej szkole ósmoklasistów ze szkół podstawowych z powiatu bełchatowskiego.