• UWAGA MATURZYŚCI!

     • Zapraszamy po odbiór świadectw maturalnych 5 lipca 2022 r. według poniższego harmonogramu:

      - 11.15 - klasa 3gA,

      - 11.30 - klasa 3gB,

      - 11.45 - klasa 3gC,

      - 12.00 - klasa 3gD.

     • SUKCES W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM

     • Na sam koniec roku szkolnego dotarła do nas wspaniała wiadomość o kolejnym sukcesie naszych uczniów.

      Kinga Staszek, Kacper Lipertowicz i Dominika Zalas zajęli I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Filmowym "Odpadkowy Second Hand" w kategorii szkoły ponadpodstawowe (dzieci powyżej 15 r. ż.) Organizatorem konkursu było Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 w Łodzi. Konkurs dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

      Gratulujemy!

      Opiekunem uczniów była pani Małgorzata Mielus.

     • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

     • Z radością informujemy, że nasza szkoła po raz drugi otrzymała dotację w wysokości 15 tys. zł (12.000 zł to dotacja, pozostała kwota 3000 zł to wkład własny organu prowadzącego) i przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach dotacji planujemy zakup książek, przede wszystkim nowości wydawniczych i lektur oraz komputera i elementów wyposażenia biblioteki szkolnej. Podjęte zostaną również działania, które zgodnie z założeniem Programu mają promować i wspierać rozwój czytelnictwa oraz wzmocnić aktywność czytelniczą naszych uczniów.

     • SUKCES NASZYCH DZIEWCZĄT

     • Nasze dziewczęta: Walentyna Biarda (2b), Magdalena Kulbat (3e) i Zuzanna Mastalerz (1a) wywalczyły III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Bełchatowskiego w siatkówce plażowej w ramach Licealiady

      Gratulujemy!

     • WYCIECZKA DO KARPACZA

     •  

      Czterodniowa zielona szkoła w Karpaczu rozpoczęła się od zwiedzenia zamków Książ i Bolków.

      Drugiego dnia na uczniów czekało spore wyzwanie. Wraz z przewodnikiem podjęli się zdobycia Śnieżki. W malowniczych okolicznościach przyrody, spokojnym i równym tempem, dotarli najpierw do Schroniska Samotnia, położonego w pięknym górskim kotle. Następnie idąc przez Strzechę Akademicką i Dom Śląski, uwieńczyli wspinaczkę na szczycie Śnieżki.

      Trzeci dzień wycieczki do Karpacza nasi uczniowie rozpoczęli od zwiedzania Sztolni w Kowarach. W nieczynnej już kopalni rud uranu zobaczyć można ciekawe eksponaty minerałów górskich, uranowej ceramiki i pokaz laserów oraz zdobyć wiadomości na temat ataku bombowego na Hiroszimę. Następnie wraz z przewodnikiem Zbigniewem Cybulskim młodzież udała się do podnóża góry Chojnik, aby wejść na szczyt i zwiedzić zamek Chojnik. Tutaj czekały na nią przepiękne widoki z wieży zamkowej, urokliwy las bukowy i ciekawostka skalna - Dziurawy Kamień. Wieczorem uczestnicy wycieczki zwiedzali Karpacz.

       

     • LEKCJA HISTORII NA WAWELU

     • 23 maja uczniowie klas Ia, IIc i IIIc wraz z opiekunami udali się do Krakowa. Zwiedzali z przewodnikiem Wawel. W Katedrze Wawelskiej mogli zobaczyć grobowce władców polskich. Wycieczkę zakończył spacer po Starówce.

     • WYDZIAŁ NAUK PEDAGOGICZNYCH UKSW ZAPRASZA

     • Wydział Nauk Pedagogicznych UKSW serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych oraz maturzystów, na wirtualny dzień otwarty, w trakcie którego przedstawione zostaną kierunki studiów: pedagogika, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz kierunek pedagogika specjalna. Szczególna uwaga poświęcona zostanie modułowi specjalnościowemu Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną z aktywnością artystyczną.

      Zaproszenie jest skierowane w szczególności do osób, które chcą w przyszłości pracować z drugim człowiekiem, a jednocześnie realizować pasje artystyczne, zwłaszcza plastyczne i teatralne.

      Spotkanie online odbędzie się 25.05.2022 r. o godz. 15.00 na platformie Cisco Webex. 

      Link do spotkania :

      https://uksw.webex.com/uksw/j.php?MTID=m2a6516ed13484ec8df3752f82c1113b9

       

     • WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLASY 1C

     • 16 maja uczniowie klasy 1c odbyli pieszą wycieczkę po bełchatowskim Nadleśnictwie. Oprócz podziwiania i poznawania przyrody tutejszego lasu, uczniowie mieli okazję odpocząć i spędzić razem czas przy ognisku.

     • SREBRO DLA MAGDY!

     • W dniu 15 maja uczennica klasy 3e MAGDALENA KULBAT zdobyła srebrny medal (wicemistrzostwo Polski), reprezentując klub Centrum Taekwondo Łódź podczas IV Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Pankach Taekwon-Do ITF w kategorii indywidualnych układów kobiet młodzieżowców stopnia II DAN.

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • UDZIAŁ W KONKURSIE KATYŃSKIM

     • 2 maja zostały ogłoszone wyniki III edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Polskie serce pękło. Katyń 1940 r.", zorganizowanego przez Kancelarię Sejmu RP. Młodzież musiała wykazać się wiedzą na temat zbrodni katyńskiej. Naszą szkołę reprezentowały aż trzy uczennice, każda w innej kategorii.

      Nikola Kubiak z kl. IIIf napisała esej na temat "Etos ofiar zbrodni katyńskiej w odniesieniu do współczesności".

      Kinga Staszek z kl. IIIe wykonała pracę plastyczną - awers i rewers medalu na temat "Katyń - Pamiętamy".

      Anna Kaczmarek z kl. IIIf napisała słowa piosenki poświęconej zbrodni katyńskiej.

      Gratulujemy!
       

      Opiekunem uczniów była pani Agata Bluszcz-Kiełbik.