- zapisy 1 grudnia,
- zaliczka 100 zł (do pana Wernera).
- zapisy 1 grudnia,
- zaliczka 100 zł (do pana Wernera).
W dniu 24 listopada uczniowie klas 1g i 2f obejrzeli spektakl „Włókniarki” w Teatrze Lalek „Arlekin” w Łodzi. Sztuka ta powstała na podstawie książki Marty Madejskiej „Aleja Włókniarek”, a jej adaptacji podjął się Tomasz Man. Młodzież dzięki przedstawieniu poznała losy łódzkich pracownic przemysłu włókienniczego. Spektakl ten okazał się specyficzny i emocjonujący, ponieważ napisana specjalnie do niego muzyka rockowa była grana na żywo. W sztuce słowo, śpiew i muzyka połączyły się w jedność, a treść wypływająca ze sztuki głęboko utkwiła w doznaniach i przemyśleniach młodzieży.
W dniach 18.11-22.11.2023r. uczniowie z klas IIb i IIIc uczestniczyli w projekcie szkoleniowym EuroWeek - Szkoła Liderów. To specjalny obóz edukacyjny pozwalający młodym ludziom rozwinąć najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: autoprezentacji oraz pracy w zespole. Uczniowie brali udział w zajęciach, w formie interaktywnych warsztatów prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z Kolumbii, Gruzji i Polinezji Francuskiej. Projekt odbywał się w Dusznikach Zdroju, w willi Jarzębina, w otoczeniu przepięknej przyrody.
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w akcji Szlachetna Paczka.
Wszystkie ręce na pokład! Pomagamy!
We wtorek 14 listopada podczas Akademickich Spotkań uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie uczestniczyli w wykładzie, którego tematem było: ,,Jak świadomie wybierać przyszłość akademicką?''
Młodzież maturalna miała możliwość zapoznania się z sylwetkami aglomeracji akademickich oraz z kluczowymi elementami świadomego wyboru własnej ścieżki rozwoju.
Tegoroczni maturzyści poznali również najchętniej wybierane kierunki kształcenia w ubiegłych latach oraz najefektywniejsze metody pozyskiwania informacji na temat dalszej edukacji.
Merytorycznym partnerem Akademickich Spotkań jest Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie.
W piątek 17 listopada 2023 r. po 4. godzinie lekcyjnej (11.25) w sali nr 30 odbędą się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Adama Mickiewicza.
Zapraszamy zainteresowanych.
Nauczyciele języka polskiego
Ruszyła kolejna edycja akcji promującej czytelnictwo Czytaj PL, czyli 18 bestsellerów zupełnie za darmo przez cały listopad!
Wykonaj 3 proste kroki:
1. Pobierz darmową aplikację Woblink.
2. Zeskanuj kod z plakatu.
3. Czytaj/słuchaj za darmo do 30.11.2023 r.
Oto lista książek, które możemy wybrać. Większość dostępna jest jako e-book i audiobook.
1.The American Roommate Experiment – Elena Armas,
2. Cztery tysiące tygodni. Czas na twoje życie – Oliver Burkeman,
3. Polka w Korei. Jak się żyje w kraju K-popu, kimchi i Samsunga – Agnieszka Klessa-Shin,
4. Kabalista – Remigiusz Mróz,
5. Muchomory w cukrze – Marta Bijan,
6. Wiatrołomy – Robert Małecki
7. Jak płakać w miejscach publicznych – Emilia Dłużewska
8. Wiem, co czujesz – Gabriela Gargaś
9. Legendy i Latte – Travis Baldree
10. Schronisko, które przestało istnieć – Sławek Gortych,
11. Dom Oriona – Julia Fiedorczuk,
12. Historia na śmierć i życie – Wojciech Tochman
13. Niedźwiedź w objęciach smoka. Jak Rosja została młodszym bratem Chin – Michał Lubina
14. Cmentarz Osobliwości, Paulina Hendel
15. Motylek – Katarzyna Puzyńska,
16. It Starts with Us – Colleen Hoover,
17. Głusza – Anna Goc
18. Heartstopper. Tom 4 – Alice Oseman, t.4
10 listopada 2023 r. uczniowie klas 3a i 3c wzięli udział w wyjeździe do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczniowie pod opieką nauczycieli i przewodników-edukatorów zwiedzili obóz Auschwitz, w którym zobaczyli zdjęcia byłych więźniów, ich rzeczy osobiste, warunki, w jakich żyli. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądało codzienne, obozowe życie, a także gdzie i w jaki sposób więźniowie odbywali kary.
Następnie uczniowie udali się do obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie zobaczyli rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów oraz baraki, w których umieszczani byli ludzie po przybyciu do obozu.
Wyjazd do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu skłonił wszystkich do refleksji nad kruchością życia ludzkiego i okrucieństwem wojny.
6 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt w ramach Licealiady. Uczennice naszej szkoły, po bardzo dobrych zawodach, zajęły ostatecznie 3 miejsce.
Reprezentacja szkoły:
- Walentyna Biarda – 4b
- Alicja Kulesza – 4a
- Aleksandra Komor – 4a
- Michalina Dymińska – 4a
- Maria Kryścińska – 4a
- Marianna Lasoń – 3c
- Oliwia Galoch – 2b
- Oliwia Rozwandowicz – 4a
- Maja Madej – 3a
- Nadia Cieślak – 2e
- Gabriela Piekarczyk – 2e
- Emilia Sujewicz – 1c
- Oliwia Krześniewska – 1g
Gratulujemy!
10 listopada odbyła się akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość przygotowały klasy 1a i 1b z gościnnym udziałem Marii Stasiak, Zuzanny Rychlik, Karoliny Bednarek, Szymona Maszewskiego i Dominika Gajdy.
Dziękujemy Panu Łukaszowi Politańskiemu i Panu Adamowi Chęcińskiemu za użyczenie mundurów.
fot. Oliwia Wróbel, kl. 3d
31 października odbyła się twórcza lekcja języka polskiego w klasie II b. Uczniowie podsumowali swoją wiedzę na temat powieści epistolarnej Johanna Wolfganga Goethego pt. Cierpienia młodego Wertera.
Zajęcia były formą syntetyzowania wiedzy na temat Wertera i jego nieszczęśliwej miłości do Lotty. Poszczególni członkowie zespołów wcielili się w rolę redaktorów, których zadaniem było przygotowanie między innymi: reportażu, listu oraz felietonu na temat historii nieszczęśliwej miłości, w oparciu o znajomość treści lektury. Młodzież jednego z zespołów wcieliła się także w rolę psychologa, socjologa i filozofa i przeprowadziła dyskusję na temat: Czy każdy zakochany jest romantykiem? Z kolei inni przygotowali porady Jak ubrać się na romantyczną randkę, jak się na niej zachowywać, o czym rozmawiać? Na zakończenie lekcji członkowie ostatniego zespołu wcielili się w postacie redaktorów działu "Lektury dla zakochanych" i zaprezentowali recenzję na temat Cierpień młodego Wertera. Przedstawili i ocenili powieść przede wszystkim jako utwór o nieszczęśliwej miłości.
Podczas tych zajęć uczniowie utrwalili treść lektury oraz doskonalili niełatwą sztukę prezentacji. Połączenie wiedzy, wyobraźni i twórczego myślenia pozwoliło każdemu na rozwinięcie pomysłowości oraz nabycie potrzebnych wiadomości i umiejętności w atrakcyjniejszy sposób.
Plakaty, które powstały w czasie tworzenia poszczególnych wypowiedzi uczniów można obejrzeć w bibliotece szkolnej.
I. Łacmańska
Powered by aSc EduPage