• POMOC W WYBORZE ŚCIEŻKI EDUKACYJNEJ

     • Zapraszamy uczniów, a w szczególności maturzystów, do korzystania z platformy https://edukacja.gov.pl/, przekazującej kompleksową wiedzę na temat oferty edukacyjnej w Polsce (szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uczelni).

      W ramach platformy działa WYSZUKIWARKA STUDIÓW, umożliwiająca poznanie oferty edukacyjnej wszystkich uczelni, publicznych i niepublicznych. Jest to bardzo istotne dla maturzystów, którzy przed wyborem przedmiotów maturalnych, będą mogli sprawdzić kryteria rekrutacji na wymarzone kierunki studiów.

     • UCZNIOWIE "KOCHANKA" W NIEMCZECH

     • Dwanaścioro naszych uczniów wzięło udział w wymianie młodzieży z Berchtesgadener Land – partnerskim powiatem Powiatu Bełchatowskiego. W dniach 16-21 września przebywali oni w malowniczej Bawarii - w uzdrowiskowej miejscowości Bad Reichenhall. Uczniowie mieszkali w domach swoich rówieśników. Była to doskonała okazja do szlifowania języków obcych, przede wszystkim niemieckiego, ale także angielskiego.

      Na naszych uczniów czekało wiele atrakcji. Oprócz warsztatów z niemieckimi kolegami, sporo zwiedzali. Mieli okazję wjechć na szczyt Predigtstuhl (ok. 1600m) najstarszą kolejką linową na świecie. Odbyli także rejs po Jeziorze Królewskim oraz wędrówkę po Parku Narodowym Berchtesgaden, połączoną z lekcją plenerową na temat chronionych gatunków roślin i zwierząt. Młodzież była także w teatrze w Salzburgu, gdzie wzięla udział w warsztatach muzycznych. Odwiedziła także szkołę zawodową w Freilassing i odbyła przejażdżkę pociągiem po wrzosowiskach Airinger.

      Pobyt w Niemczech zakończyła wspólna zabawa z niemieckimi rówieśnikami podczas wieczoru pożegnalnego.

     • NARODOWE CZYTANIE "NAD NIEMNEM"

     • Po raz kolejny nasze liceum dołączyło do Narodowego Czytania, akcji społecznej zainicjowanej w 2012 roku, której celem jest propagowanie klasyki literatury narodowej poprzez wspólne czytanie fragmentów dzieł pisarzy polskich. W tym roku czytaliśmy wspólnie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – powieść, która została wybrana ze względu na 160. rocznicę powstania styczniowego. W akcji wzięły udział klasy 1a, 1b, 1g, 4a i 4f