• OLIMPIADA GEOGRAFICZNA

     • Do etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej zakwalifikowali się:

      - Krystian Raszewski z kl. 3d,

      - Kinga Wojtasiak z kl. 2b,

      - Zuzanna Węgrzyn z kl. 2e.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie okręgowym Olimpiady.

     • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH GEOGRAFICZNYCH

     • - "MAPA BEZ TAJEMNIC" - etap szkolny konkursu powiatowego odbędzie się 12 stycznia na 6. godzinie lekcyjnej. Chęć udziału należy zgłaszać do nauczycieli geografii do 5 stycznia.

      - POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY "Bełchatów jakiego nie znacie ". Szczegółowe informacje u Pani L. Przybylskiej.

     • POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM

     • Tuż przed świętami uczniowie z klasy Ib, IIf, IIIc, IVf stali się pomocnikami św. Mikołaja i przygotowali paczki bożonarodzeniowe dla podopiecznych z DPS-u. Dobro zawsze powraca, a Wasza wrażliwa dusza przyczynia się do czynienia dobra i niesienia bezinteresownej pomocy.

     • FILIP GRUCHOT W ETAPIE OKRĘGOWYM OLIMPIADY FILOZOFICZNEJ!

     • Uczeń klasy 1a Filip Gruchot wziął udział w XXXVI Olimpiadzie Filozoficznej i zakwalifikował się do etapu okręgowego, który odbędzie się 13.01.24 w Łodzi.

      Etap szkolny polegał na napisaniu pracy, temat zrealizowany przez Filipa brzmiał: Jaki jest cel zdobywania wiedzy i uprawiania filozofii? Zawody okręgowe składają się z części pisemnej i ustnej, zagadnienia dotyczyć będą wiedzy z zakresu dyscyplin filozoficznych, problemów filozoficznych oraz ogólnej wiedzy na temat historii, kultury i religii.

      Powodzenia! Trzymamy kciuki!

     • FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI

     • W tym roku nasza szkoła przystąpiła do Szlachetnej Paczki - jednego z największych programów społecznych w Polsce. Z internetowej bazy wybraliśmy trzyosobową rodzinę, poznaliśmy jej potrzeby i wspólnymi siłami przygotowaliśmy dary. Wśród nich znalazły się wersalka, kołdry i poduszka, pościel, ręczniki, artykuły chemiczne i spożywcze, ubranka dla dziecka, środki na zakup leków oraz drobne upominki dla członków rodziny. W tzw. Weekend Cudów dostarczyliśmy prezenty do magazynu, a stamtąd wolontariusze zawieźli je do potrzebujących.

      Dziękujemy wszystkim darczyńcom: uczniom, rodzicom, pracownikom liceum i osobom spoza społeczności szkolnej za wielki dar serca.

      Szczególne podziękowania kierujemy do klasy If, która przygotowała i przeprowadziła kiermasz świąteczny oraz do pani Beaty Danielczyk - koordynatorki akcji w szkole.

     • MAMY II MIEJSCE!

     • 7 grudnia 2023 r, w ZSP w Kleszczowie odbyły się VIII Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców pod patronatem Starosty Bełchatowskiego, których celem jest popularyzacja idei honorowego krwiodawstwa

      Podczas „Spotkań” młodzież ze szkół ponadpodstawowych wzięła udział w zawodach drużynowych, na które składały się konkurencje zręcznościowe, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej i test wiedzy o krwiodawstwie.

      Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Zofia Sztuk, Anna Szadkowska, Michał Rula i Hubert Pietrzyk wywalczyła w zawodach II miejsce.

      Gratulujemy!

     • SUKCES NASZYCH RECYTATOREK

     • 27 listopada w III LO odbyła się XXI edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Adama Mickiewicza. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych: Zuzanna Mastalerz z kl. 3a, Inga Grodzka z kl. 1f i Michał Kolanek z kl. 1a.

      W konkursie wzięło udział aż 42 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Tym bardziej cieszy fakt, że wśród laureatów w kategorii: szkoły ponadpodstawowe znalazły się nasze uczennice. I miejsce zajęła Zuzanna Mastalerz, recytująca sonet „Widzenie się w gaju”. Wyróżnienie przyznano Indze Grodzkiej, która zaprezentowała balladę „Romantyczność”.

      Serdecznie gratulujemy!

     • MACIEJ PASIEK W ETAPIE OKRĘGOWYM OLIMPIADY WIEDZY O MEDIACH

     • Uczeń klasy 3b Maciej Pasiek wziął udział w X edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Etap szkolny polegał na napisaniu pracy na wybrany temat. Maciej zrealizował zagadnienie " TikTok - pożeracz czasu czy skarbnica wiedzy? Szanse i zagrożenia w korzystaniu z TikToka" i dostał się do etapu okręgowego, który polegał będzie na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy o mediach dawnych i współczesnych.

      Powodzenia! Trzymamy kciuki!