• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

     • Z radością informujemy, że nasza szkoła po raz drugi otrzymała dotację w wysokości 15 tys. zł (12.000 zł to dotacja, pozostała kwota 3000 zł to wkład własny organu prowadzącego) i przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach dotacji planujemy zakup książek, przede wszystkim nowości wydawniczych i lektur oraz komputera i elementów wyposażenia biblioteki szkolnej. Podjęte zostaną również działania, które zgodnie z założeniem Programu mają promować i wspierać rozwój czytelnictwa oraz wzmocnić aktywność czytelniczą naszych uczniów.

     • SUKCES NASZYCH DZIEWCZĄT

     • Nasze dziewczęta: Walentyna Biarda (2b), Magdalena Kulbat (3e) i Zuzanna Mastalerz (1a) wywalczyły III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Bełchatowskiego w siatkówce plażowej w ramach Licealiady

      Gratulujemy!

     • WYCIECZKA DO KARPACZA

     •  

      Czterodniowa zielona szkoła w Karpaczu rozpoczęła się od zwiedzenia zamków Książ i Bolków.

      Drugiego dnia na uczniów czekało spore wyzwanie. Wraz z przewodnikiem podjęli się zdobycia Śnieżki. W malowniczych okolicznościach przyrody, spokojnym i równym tempem, dotarli najpierw do Schroniska Samotnia, położonego w pięknym górskim kotle. Następnie idąc przez Strzechę Akademicką i Dom Śląski, uwieńczyli wspinaczkę na szczycie Śnieżki.

      Trzeci dzień wycieczki do Karpacza nasi uczniowie rozpoczęli od zwiedzania Sztolni w Kowarach. W nieczynnej już kopalni rud uranu zobaczyć można ciekawe eksponaty minerałów górskich, uranowej ceramiki i pokaz laserów oraz zdobyć wiadomości na temat ataku bombowego na Hiroszimę. Następnie wraz z przewodnikiem Zbigniewem Cybulskim młodzież udała się do podnóża góry Chojnik, aby wejść na szczyt i zwiedzić zamek Chojnik. Tutaj czekały na nią przepiękne widoki z wieży zamkowej, urokliwy las bukowy i ciekawostka skalna - Dziurawy Kamień. Wieczorem uczestnicy wycieczki zwiedzali Karpacz.

       

     • LEKCJA HISTORII NA WAWELU

     • 23 maja uczniowie klas Ia, IIc i IIIc wraz z opiekunami udali się do Krakowa. Zwiedzali z przewodnikiem Wawel. W Katedrze Wawelskiej mogli zobaczyć grobowce władców polskich. Wycieczkę zakończył spacer po Starówce.

     • WYDZIAŁ NAUK PEDAGOGICZNYCH UKSW ZAPRASZA

     • Wydział Nauk Pedagogicznych UKSW serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych oraz maturzystów, na wirtualny dzień otwarty, w trakcie którego przedstawione zostaną kierunki studiów: pedagogika, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz kierunek pedagogika specjalna. Szczególna uwaga poświęcona zostanie modułowi specjalnościowemu Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną z aktywnością artystyczną.

      Zaproszenie jest skierowane w szczególności do osób, które chcą w przyszłości pracować z drugim człowiekiem, a jednocześnie realizować pasje artystyczne, zwłaszcza plastyczne i teatralne.

      Spotkanie online odbędzie się 25.05.2022 r. o godz. 15.00 na platformie Cisco Webex. 

      Link do spotkania :

      https://uksw.webex.com/uksw/j.php?MTID=m2a6516ed13484ec8df3752f82c1113b9

       

     • WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLASY 1C

     • 16 maja uczniowie klasy 1c odbyli pieszą wycieczkę po bełchatowskim Nadleśnictwie. Oprócz podziwiania i poznawania przyrody tutejszego lasu, uczniowie mieli okazję odpocząć i spędzić razem czas przy ognisku.

     • SREBRO DLA MAGDY!

     • W dniu 15 maja uczennica klasy 3e MAGDALENA KULBAT zdobyła srebrny medal (wicemistrzostwo Polski), reprezentując klub Centrum Taekwondo Łódź podczas IV Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Pankach Taekwon-Do ITF w kategorii indywidualnych układów kobiet młodzieżowców stopnia II DAN.

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • UDZIAŁ W KONKURSIE KATYŃSKIM

     • 2 maja zostały ogłoszone wyniki III edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Polskie serce pękło. Katyń 1940 r.", zorganizowanego przez Kancelarię Sejmu RP. Młodzież musiała wykazać się wiedzą na temat zbrodni katyńskiej. Naszą szkołę reprezentowały aż trzy uczennice, każda w innej kategorii.

      Nikola Kubiak z kl. IIIf napisała esej na temat "Etos ofiar zbrodni katyńskiej w odniesieniu do współczesności".

      Kinga Staszek z kl. IIIe wykonała pracę plastyczną - awers i rewers medalu na temat "Katyń - Pamiętamy".

      Anna Kaczmarek z kl. IIIf napisała słowa piosenki poświęconej zbrodni katyńskiej.

      Gratulujemy!
       

      Opiekunem uczniów była pani Agata Bluszcz-Kiełbik.

     • KONKURS NA PLAKAT ROZSTRZYGNIĘTY!

     • Konkurs na wykonanie plakatu  „Kartka z przewodnika - Cudze chwalicie, swego nie znacie" został rozstrzygnięty.

      Celem konkursu było promowanie wśród młodzieży prawidłowych wzorców zachowań proekologicznych, uwrażliwienie na piękno powiatu bełchatowskiego oraz rozwijanie kreatywności.

      Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły uczestników przelane na plakaty.

      Komisja konkursowa złożona z pani Dyrektor A. Szymczyk -Trawińskiej oraz nauczycieli II LO zakwalifikowała do konkursu plakaty wykonane przez: Kamila Dobrzańskiego 3gD, Kingę Banaszczyk 2B, Wiktorię Walas 3C, Małgorzatę Graczyk i Martę Mizerę 2C, Norberta Świderka 2D, Zuzannę Biegańską 2C, Nikolę Górską 2D, Lenę Piotrowską i Zuzannę Włodarczyk 2C

      Spośród zakwalifikowanych prac, uczniowie szkół podstawowych odwiedzających szkołę podczas Dni Otwartych wybrali plakat, który w największym stopniu przykuł ich uwagę. Zwyciężyła praca wykonana przez Zuzannę Biegańską i Julię Skutecką.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności, a laureatkom - wygranej.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW

     • 29 kwietnia to ważna data dla tegorocznych maturzystów. W tym bowiem dniu absolwenci rocznika 2022 otrzymali świadectwo ukończenia szkoły średniej, zamykając pewien etap swojego życia.

      W roku szkolnym 2021/2022 mury II Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie opuściło 109 uczniów klas III po gimnazjum. Pani Dyrektor Anita Szymczyk-Trawińska najlepszym spośród nich wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzicom – listy gratulacyjne.

      Średnie ocen 4,75 i powyżej uzyskali:

      Katarzyna Susik – kl. 3gC

      Aleksandra Kaczmarek – kl. 3gC

      Marta Stasiak – kl. 3gA

      Oliwia Spalińska – kl. 3gC

      Hubert Herudziński  - kl. 3gD

      Natalia Zochniak – kl. 3gC

      Karolina Szymańska – kl. 3gC

      Alicja Włodarczyk – kl. 3gD

      Pani Dyrektor i Przewodniczący Rady Rodziców nagrodzili także uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 4,5
      i powyżej oraz młodzież reprezentującą nasze liceum w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Uczniowie klas III wręczyli swoim starszym kolegom i koleżankom drobne upominki.

      Uroczysta akademia stała się okazją do wręczenie dyplomów potwierdzających otrzymanie stypendium Prezesa Rady Ministrów. Tę wyjątkową nagrodę otrzymały nasze dwie uczennice –Marta Stasiak z klasy 3gA oraz Magdalena Kulbat z klasy 3e.

      Serdecznie życzymy wszystkim maturzystom mądrych wyborów, obrania właściwej drogi w życiu i dojścia do zamierzonego celu. Trzymamy kciuki za wyniki egzaminu dojrzałości.

      Powodzenia!