• OGŁOSZENIE

     • UWAGA!

      Zmiana terminu szkolnego konkursu z języka angielskiego! 

      Zapraszamy po feriach 10 MARCA (CZWARTEK) O GODZINIE 8:55.

     • WYNIKI KONKURSU POWIATOWEGO "MAPA BEZ TAJEMNIC"

     • W dniu 28.01.2022 r w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Geograficzny „Mapa bez tajemnic".

      Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy geograficznej poprzez obcowanie z mapą, która oprócz walorów poznawczych, kształtuje umiejętności obserwacji i wyobraźni przestrzennej.

      W konkursie wzięły udział następujące szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego, II Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. R. Traugutta w Bełchatowie.

      Wśród nagrodzonych znalazł się nasz uczeń z klasy 2D - Norbert Świderek, który otrzymał wyróżnienie.

      Gratulujemy!

     • KONKURS RECYTATORSKI - ELIMINACJE SZKOLNE

     • Zapraszamy do wzięcia udziału

      w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim

      „Miłość mi wszystko wyjaśniła…”.

       

      Zadaniem uczestników będzie prezentacja wybranego wiersza o tematyce miłosnej (trwająca do 5 minut).

       

      Eliminacje szkolne odbędą się w drugiej połowie przyszłego tygodnia (o dokładnym terminie poinformujemy) w aplikacji MS Teams.

      W I etapie konkursu nie jest wymagane pamięciowe opanowanie tekstu.

       

      Etap powiatowy odbędzie się 11 marca.

       

      Zgłoszenia na konkurs należy przesyłać za pomocą dziennika elektronicznego do p. Anny Szczepockiej-Koc do poniedziałku 7 lutego 2022 r.

       

     • SUKCES JULII W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM

     • Julia Górna, uczennica kl. 3a, zajęła 10. miejsce w ogólnopolskim konkursie "Myślę, więc czytam - czytam, więc myślę 2021", o którym informowaliśmy na stronie internetowej naszej szkoły. Celem konkursu była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez nowatorskie rozpowszechnianie dziedzictwa kulturowego związanego z dziełami literackimi włączonymi do spisu lektur. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu trzech zagadek dotyczących lektur szkolnych zawartych w krótkich filmach. O zwycięstwie decydowały zarówno znajomość literatury, jak i najlepszy czas. Ze swoim rezultatem Julia znalazła się w dziesiątce najlepszych uczniów z całej Polski.

      Gratulacje!

     • WYNIKI KONKURSU "MAPA BEZ TAJEMNIC"

     • W dniu 25.01 o godzinie 11:40 odbyły się eliminacje szkolne do konkursu powiatowego "Mapa bez tajemnic"

      Wyniki:

      miejsce I - Norbert Świderek (2D)

      miejsce II - Julia Pacyna (3gB)

      miejsce III - Igor Jasiński (3gB), Szymon Maszewski (2F) - na dogrywkę zapraszamy w dniu 28.01 (piątek) o godz. 8:00.

      Etap powiatowy odbędzie się w dniu 28.01 o godz. 10:00.

      Wszystkich finalistów zapraszamy na godzinę 9:45.

      Gratulujemy!

     • KONKURSY, KONKURSY, KONKURSY!!!

     • 1.  Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Top of the Pops”  – należy przygotować dowolną piosenkę w języku angielskim i zaśpiewać ją solo lub w duecie przy własnym akompaniamencie lub do podkładu; konkurs odbędzie się 8 lutego; zgłoszenia osobiście do 2 lutego do p. Anety Staszewskiej lub poprzez Teams do p. Małgorzaty Chabińskiej. 

       

      2. Interdyscyplinarny konkurs językowo – informatyczny „English – the window to the world” - przewidziane są dwa etapy konkursu: 

      -  etap I : należy przygotować krótki spot reklamowy w formie multimedialnej promujący naukę języka angielskiego na płycie CD jakość HD w formacie avi  (nie dłuższy niż 3 minuty)   

      - II etap: prezentacja ustna przygotowanego spotu reklamowego, podczas której uczestnik ma uzasadnić dlaczego stworzony prze niego spot reklamowy jest najlepszym spotem promującym naukę języka angielskiego w dzisiejszych czasach – tylko 5 najlepszych spotów 

      Zgłoszenia do 2 lutego do p. Małgorzaty Chabińskiej poprzez Teams. 

       

      3. Konkurs Skeczy w Języku Angielskim - konkurs polega na przeglądzie krótkich, maksymalnie 10-minutowych skeczów; w konkursie mogą brać udział zespoły uczniowskie (maks. 3 osoby w zespole), które przygotują i zaprezentują po jednej scence z życia codziennego; konkurs odbędzie się dnia 11 marca; zgłoszenia do 11 lutego do p. Małgorzaty Chabińskiej. 

       

      Zapraszamy! 

       

     • OGŁOSZENIE

     • UWAGA!

      Akcja charytatywna organizowana przez Samorząd Uczniowski "Daj mi trochę uśmiechu" zostaje przedłużona do 17 stycznia (poniedziałek).

      Przypominamy: zbieramy zabawki, maskotki, książki, kolorowanki, kredki, pościel i koce na potrzeby ODDZIAŁU PEDIATRYCZNEGO Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie.

      Dary można przynosić do biblioteki szkolnej.

     • WARTO POMAGAĆ!

     • Do szkoły dotarły podziękowania za dary przekazane dla Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wrażliwość wszystkim uczniom zaangażowanym w przedsięwzięcie "I Ty możesz zostać pomocnikiem św. Mikołaja". 

      Obecnie na terenie szkoły trwają następujące akcje charytatywne: 

      - "Daj mi trochę uśmiechu" - zbiórka zabawek, maskotek, książek, kolorowanek, kredek, pościeli i koców na potrzeby Oddziału Pediatrycznego bełchatowskiego szpitala - do 14 stycznia,

      - "Zakręcona pomoc dla Oliwiera" - całoroczna zbiórka zakrętek na podnośnik dla niepełnosprawnego chłopca,

      - "Zbieraj baterie" - zbiórka zużytych baterii (do końca roku szkolnego).

      Zachęcamy do pomocy!

       

     • OGŁOSZENIE

     • W związku z powrotem uczniów do szkoły, w celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego, zalecane jest noszenie maseczek w przestrzeniach wspólnych.

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW

     • We wtorek 11 stycznia 2022 r. o godz. 16:30

      odbędą się zebrania z rodzicami,

      a w godz. 17:00 - 18:00  - konsultacje.

       

      Serdecznie zapraszamy.

     • I MIEJSCE DLA LIWII WOJTALI W KONKURSIE LITERACKIM

     • Uczennica klasy 3f Liwia Wojtala zajęła I miejsce w XXIII Powiatowym Konkursie Literackim "Książki na medal" organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Bełchatowie.

      Zmagania konkursowe polegały na napisaniu recenzji książki spoza kanonu lektur szkolnych. To jeden z nielicznych konkursów tego typu w Polsce, a Liwia po raz trzeci zajmuje w nim wysokie miejsce.

      Gratulujemy sukcesu !

      Opiekunem uczennicy była p. Izabela Radziszewska.

     • WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE DLA MAI GRZEJDZIAK

     • Maja Grzejdziak z klasy 1b zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Mój Bohater" w kategorii prezentacja multimedialna. Konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie Edukacja Praktyczna T. K. K. w ramach programu Promocja Czytelnictwa. Prezentacja Mai przedstawiała sylwetkę i twórczość K. K. Baczyńskiego.

      Gratulujemy sukcesu!

     • WYRÓŻNIENIA DLA NASZYCH UCZENNIC

     • Uczennice naszej szkoły brały udział w konkursach organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Praw Człowieka w Zelowie i zdobyły wyróżnienia. Tematy prac dotyczyły różnych postaw wobec pandemii.

      Wyróżnienia :

      Maja Grzejdziak - klasa 1b - w kategorii prezentacja multimedialna,

      Nikola Kubiak - klasa 3f - w kategorii praca literacka.

      Gratulujemy sukcesów!

      Opiekunem uczennic była p. Izabela Radziszewska