• ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY

     • 15 listopada odbył się II etap konkursu „ABC bezpieczeństwa na drodze młodego kierowcy”, organizowanego przez Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

      Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych rozwiązywali test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Wśród nagrodzonych znalazł się nasz uczeń - Miłosz Gębarowski, który zajął III miejsce i wygrał 50-procentową refundację kosztów kursu prawa jazdy kat. B.

      Pozostali uczestnicy otrzymali vouchery na kwotę 200 zł.

      Serdecznie gratulujemy!

     • II MIEJSCE W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

     • 8 października odbyły się powiatowe zawody w piłce ręcznej chłopców w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. Na turnieju stawiło się 5 zespołów szkół z naszego regionu. W grupie A grali ze sobą: ZSP1, ZSP3 i II LO, w grupie B zagrało III LO z I LO.

      Nasi chłopcy wygrali dwa mecze w grupie A i awansowali do finału rozgrywek.

      W finale, po zaciętym meczu z piłkarzami Mickiewicza, chłopcy z II LO przegrali wynikiem 6:8 i zajęli ostatecznie drugie miejsce w turnieju.

      Skład naszej reprezentacji: Kacper

      Foltyn, Bartosz Michalak, Mateusz Fraczkowski, Maciej Konrad, Jakub Piotrowski, Marcel Szymański, Jakub Wojtyczka, Kacper Czerwiński , Michał Rula, Cezary Foltyn, Maciej Szcześniak, Mikołaj Gaspar, Oliwier Jarzecki.

      Gratulujemy!

     • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

     • Za nami obchody kolejnego Tygodnia Bezpieczeństwa, który na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń szkolnych.

      W poniedziałek odbyły się warsztaty z panią psycholog Moniką Jasiulak na temat przeciwdziałania cyberprzemocy i sposobów radzenia sobie z hejtem.

      We wtorek uczniowie obejrzeli film „Orzeł. Ostatni patrol” – historię legendarnego okrętu z czasów II wojny światowej. Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji, podczas którego opowiedzieli oni o organizacji zadań na rzecz obronności państwa oraz o możliwościach, jakie daje ochotnicza służba wojskowa.

      W kolejnym dniu młodzież uczestniczyła w prelekcji pani Magdy Łońskiej z Nadleśnictwa Bełchatów na temat bezpiecznego korzystania z lasów.

      Jak co roku odwiedził nas także funkcjonariusz Straży Miejskiej w Bełchatowie, by opowiedzieć o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

      Nasi uczniowie mogli sprawdzić także znajomość zasad ruchu drogowego podczas etapu szkolnego konkursu „ABC Bezpieczeństwa na drodze młodego kierowcy", który doskonale wpisał się w tegoroczne obchody Tygodnia Bezpieczeństwa.

     • ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY

     • Za nami etap szkolny konkursu "ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY".

      Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

      - Miłosz Gębarowski (3c),

      - Maja Janic (2b),

      - Wiktor Kaźmierczak (2d),

      - Kajetan Płomiński (3e),

      - Julia Stolarczyk (4a).

      Serdecznie gratulujemy!

      W kolejnym etapie (15 listopada) uczniowie powalczą o refundację kosztów na kurs prawa jazdy kat. B. Trzymamy kciuki!

     • SPOTKANIA Z MATEMATYKĄ

     • W dniu 21.10.2022r. uczniowie klas 4d i 4c wzięli udział w całodniowym projekcie „Matematyka po Łódzku”, który odbywał się w Łodzi w ramach cyklu spotkań z matematyką pt. „Akademicka Łódź Matematyczna”. Podczas tego wydarzenia młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytutu Matematyki Politechniki Łódzkiej. Na UŁ uczniowie wysłuchali wykładu z prawdopodobieństwa, a na PŁ z zakresu logiki. Pracownicy uczelni przedstawili również ofertę edukacyjną tych szkół wyższych. Była również możliwość rozmowy z wykładowcami i studentami o nauce na uczelni oraz o życiu studenckim. Jednym z punktów programu było zwiedzanie wydziału. Uczniowie mogli zobaczyć sale wykładowe, a także podejrzeć pracę studentów i wykładowców podczas zajęć. Poza tym odwiedzili biblioteki na obu uczelniach . Podczas wycieczki była również okazja, aby poznać kampus UŁ oraz PŁ, m.in. można było zobaczyć budynki różnych wydziałów, osiedle akademickie UŁ, a także obiekty sportowe na PŁ. Udział w tym wydarzeniu na pewno pozwolił uczestnikom poczuć atmosferę życia studenckiego, ale także skłonił do refleksji nad wyborem dalszej drogi kształcenia.

     • POEZJA JEST JAK OBRAZ!

     • 21 października odbyła się niezwykła lekcja języka polskiego w klasie Ib. Głównym celem zajęć było zainteresowanie uczniów poezją, pobudzenie aktywności twórczej oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej inspirowanej przeczytanymi wierszami.

      Zadaniem uczniów było przygotowanie analizy i interpretacji wybranych wierszy Horacego, a następnie wykonanie plakatu pokazującego problematykę utworu, zawarte w nim obrazy poetyckie.

      A oto efekty ich pracy...

      opr. Izabella Łacmańska

     • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

     • Październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji na czytelników w naszej szkolnej bibliotece czekał wczoraj zdrowy poczęstunek... i dołączona do niego mądrość życiowa zaczerpnięta z książek.

      Serdecznie zapraszamy do biblioteki po książki na jesienne, pochmurne dni. W przyszłym tygodniu pojawią się kolejne nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. 13 października, podczas uroczystej akademii, pani dyrektor Anita Szymczyk-Trawińska, przewodniczący Rady Rodziców - pan Damian Rogut oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podziękowali pracownikom naszej szkoły za wkład włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia.

      Po akademii odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      Zdjęcia: Oliwia Wróbel, kl. 2d

     • UWAGA! KONKURS! ATRAKCYJNE NAGRODY!

     • Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

      zapraszają uczniów klas II, III i IV do wzięcia udziału w konkursie

      ABC BEZPIECZŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY.

      Konkurs zostanie przeprowadzony w formie testu sprawdzającego wiedzę z zakresu znajomości:

      - przepisów ruchu drogowego,

      - zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

      - zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

      Etap szkolny konkursu odbędzie się 28 października 2022 r. o godz. 10.30.

      Zapisy do 20 października w bibliotece szkolnej.

      Do etapu międzyszkolnego zostanie wyłonionych 5 osób.

      Nagrodą dla laureatów konkursu jest refundacja kosztów na kurs prawa jazdy kat. B:

      - I miejsce – refundacja w wysokości 100% oraz nagroda Starosty Bełchatowskiego,

      - II miejsce - refundacja w wysokości 75%,

      - III miejsce - refundacja w wysokości 50%.

      Finał konkursu przewidziany jest na 15 listopada 2022 r.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

     • 10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W tym dniu przypominamy sobie o tym, o co należy dbać każdego dnia.

      Aktywność fizyczna, sen, bliskie relacje, równowaga między pracą i odpoczynkiem, pielęgnowanie zainteresowań i pasji, proszenie o pomoc, kiedy jest potrzebna to tylko niektóre aspekty profilaktyki zdrowia psychicznego, na które zwraca uwagę młodzież w przygotowanych plakatach.

      W tym dniu przypominamy także, iż w szkole można korzystać z pomocy psychologa i pedagoga. Specjaliści służą pomocą uczniom, rodzicom i nauczycielom.

     • INFORMACJA DLA KLAS IV

     • W środę 12 października na długiej przerwie (11.25-11.40) w sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie w sprawie poloneza na bal studniówkowy.

       

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

     • We wtorek 4 października obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Muzyki. Dziękujemy tym nielicznym, którzy odpowiedzieli na apel Samorządu Uczniowskiego, a zwłaszcza Marysi Stasiak z 1B, która zagrała na ukulele i zaśpiewała dla nas w trakcie przerwy. Na sam koniec pani Dyrektor podziękowała uczestnikom, fundując im słodką niespodziankę.

     • KONKURSY WOKALNE

     • Zapraszamy do udziału w konkursach wokalnych solistów, zespoły i chóry.

      1. XXII Regionalny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna” – zgłoszenia do 17 października; miejsce konkursu - Bełchatów

      2. Piosenki Stanu Wojennego – zgłoszenia do 29 listopada; miejsce konkursu - Łódź

      3. II Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Nasza Radość i Duma” z okazji 81. rocznicy utworzenia Armii Krajowej – zgłoszenia do 29 października; miejsce konkursu - Łódź

      Szczegółowe informacje, jak i zgłoszenia do konkursu u pani Małgorzaty Chabińskiej.