• INFORMACJA

     • W związku z sytuacją epidemiologiczną, na terenie szkoły zaleca się zakrywanie nosa i ust oraz częste dezynfekowanie dłoni.

     • WARSZTATY Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I DORADZTWA ZAWODOWEGO

     • W dniach 27-28 października 2021 r. na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty w ramach realizacji projektu "Szkolna Akademia Finansów", organizowanego przez Fundację Polska Przedsiębiorcza. Zajęcia dotyczyły przedsiębiorczości, poszukiwania pracy i finansów osobistych. Ponadto przeprowadzono 30 godzin indywidualnego doradztwa zawodowego.

     • SPOTKANIE Z POLICJĄ

     • W czwartek ramach Tygodnia Bezpieczeństwa odbyło się kolejne spotkanie - z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Mł. aspirant Aneta Kozłowska zapoznała naszych uczniów z zagadnieniami związanymi z cyberzagrożeniami i hejtem w sieci.

     • SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

     • Dziś w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa gościliśmy przedstawicielkę Straży Miejskiej, która przeprowadziła zajęcia na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich.

     • STRATEGIA RP NA RZECZ MŁODEGO POKOLENIA - KONSULTACJE

     • Już 28 października odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa łódzkiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 
      27 października (środa) do godziny 12:00.

      Konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

      Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji podzielone są na sześć obszarów tematycznych: edukacja 
      i szkolnictwo wyższe, rynek pracy i przedsiębiorczość, społeczeństwo obywatelskie i kultura, polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa, zdrowie i sport oraz ekologia i klimat, oraz Polska w Unii Europejskiej.

      Konsultacje dla woj. łódzkiego rozpoczną się 28 października br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiamlodych12.webankieta.pl/

      Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 27 października (środa) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.

      Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia.

      Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków,
      a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

     • RAK PIERSI - PROFILAKTYKA

     • Drugiego dnia Tygodnia Bezpieczeństwa dziewczęta uczestniczyły w zajęciach na temat profilaktyki raka piersi, przeprowadzonych przez przedstawicielki Bełchatowskiego Stowarzyszenia Amazonki.

     • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA ROZPOCZĘTY!

     • W pierwszym dniu Tygodnia Bezpieczeństwa gościliśmy w naszej szkole panią Aleksandrę Mikłę z Fundacji Zdrowia Psychicznego "Odnaleźć sens". Pani psycholog przeprowadziła z młodzieżą zajęcia na temat; "Depresja - rozumiesz-pomagasz, czyli depresja u nastolatków". Uczniowie dowiedzieli się, czym jest ta choroba i jak przejawia się ona u młodych ludzi. Poznali jej symptomy i metody postępowania z osobą w kryzysie psychicznym. Uzyskali także informację, gdzie szukać wsparcia w trudnych chwilach.

     • POCZET SZTANDAROWY REPREZENTUJE SZKOŁĘ

     • Poczet sztandarowy II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie podczas obchodów 37. rocznicy śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

      Opiekun: pan Roman Siedlecki

     • KONKURS HISTORYCZNY

     • 15 października uczniowie naszej szkoły Miłosz Brózda i Tobiasz Stępień z klasy Ia wzięli udział w konkursie historycznym "Kampania wrześniowa 1939 r. - szlakiem pamiątek września 1939 r. w okolicach Bełchatowa". Zmagania zostały rozegrane w ZSP nr 1, którego patronem jest gen. Ludwik Czyżewski, dowódca obrońców Gór Borowskich. Oby to był dobry początek w zmaganiach w konkursach historycznych.

      Opiekunem uczniów była pani Agata Bluszcz-Kiełbik.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • Za nami Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto pracowników oświaty. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i Samorządowi Uczniowskiemu za pamięć i życzenia.

      Na uroczystym apelu odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy zostali oficjalnie przyjęci do grona „Kochanka”. Zanim to jednak nastąpiło, pierwszoklasiści musieli wykazać się kreatywnością, elokwencją i poczuciem humoru.

      Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

     • W WARSZAWIE

     • W piątek 8 października w towarzystwie przewodnika zwiedziliśmy Łazienki Królewskie i warszawską starówkę. Pogoda dopisała, dlatego spacer w scenerii złotej jesieni był bardzo przyjemny. Dopełnieniem była Niewidzialna Wystawa, która przeniosła nas w świat całkowitej ciemności.

      Uczniowie klasy 3a i 3f

     • TRÓJMIASTO - OSTATNI DZIEŃ WYCIECZKI

     • Rewa pożegnała nas deszczem, a Sopot przywitał pięknym słońcem i widmem ciągłym światła białego. Spacer po molo i Monciaku trochę nas zmęczył, ale najbardziej - wdychanie jodu.

      Wycieczka była super!

      Do zobaczenia jutro w szkole.

     • W GDAŃSKU

     • Drugi dzień pobytu w Trójmieście upłynął nam pod znakiem wędrówki po pięknej gdańskiej Starówce, o której z pasją opowiadała przewodniczka, pani Monika. Po obowiązkowym przywitaniu się z Neptunem pojechaliśmy do Katedry Oliwskiej, aby wysłuchać wspaniałego koncertu organowego. Zwiedziliśmy również Europejskie Centrum Solidarności. Intensywny dzień zakończył się wieczornym spacerem brzegiem morza.

     • WYCIECZKA SZKOLNA

     • Wczoraj rozpoczęliśmy naszą 3-dniową wycieczkę do Trójmiasta. Podróż minęła nam bardzo przyjemnie, rodzice jednej z naszych koleżanek upiekli dla nas pyszne babeczki. Pierwszy punktem zwiedzania było Muzeum II Wojny Światowej. Byliśmy pod wrażeniem!!!

     • FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ - I MIEJSCE OLIWII CZERWIŃSKIEJ

     • W piątek 1 października 2021 r. na Placu Narutowicza odbył się EKO-PIKNIK, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

      W ramach EKO-PIKNIKU zorganizowano FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ, podczas którego I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zajęła Oliwia Czerwińska, uczennica klasy 3gC.

      Serdecznie gratulujemy.

     • PROFILAKTYKA 40 PLUS

     • Drogi Rodzicu! Drogi Nauczycielu!

      Masz 40 lat lub więcej? Skorzystaj z pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych i bądź zdrów!

      Kiedy ostatnio robiłeś sobie badania? No właśnie... A przecież dzięki regularnym badaniom np. krwi i moczu ograniczysz ryzyko późnego wykrycia choroby i długiego pobytu w szpitalu!

      WYBIERZ PAKIET BADAŃ I ZRÓB JE ZA DARMO

      Postaw na profilaktykę i ciesz się długim życiem. Zrób to dla

      siebie i swoich bliskich. Już teraz skorzystaj z programu badań

      diagnostycznych Profilaktyka 40 Plus. Bezpłatnie i bez kolejki.

      JAK SIĘ ZGŁOSIĆ? To proste. Sam wystawiasz sobie e-skierowanie na badania. Bez wizyty u lekarza. Wystarczy, że wypełnisz ankietę o

      swoim zdrowiu. Zrobisz to elektronicznie (przez Internetowe Konto

      Pacjenta) lub telefonicznie (pod numerem 22 735 39 53).

      BADANIA WYKONASZ W CAŁEJ POLSCE

      Najpóźniej po 2 dniach roboczych od wypełnienia ankiety, dostaniesz skierowanie na pakiet bezpłatnych badań diagnostycznych. Potem wybierasz jedną z niemal 100 placówek w Łódzkiem i idziesz na badania. Wyniki otrzymasz na miejscu lub elektronicznie. Pamiętaj! Skonsultuj je ze swoim lekarzem rodzinnym.

      WYSTAW SOBIE SKIEROWANIE NA BADANIA

      z wyrazami szacunku, Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

     • ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY

     • Za nami etap szkolny kolejnej edycji konkursu „ABC bezpieczeństwa na drodze młodego kierowcy”, organizowanego przez Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Młodzież rozwiązywała test sprawdzający wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

      Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się:

      - Julia Bujacz,

      - Julia Górna,

      - Sylwia Pisarek,

      - Julia Zalepa,

      - Kinga Sicińska.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap konkursu!

     • W JASKINIACH ZIEMII KŁODZKIEJ

     • Ostatni dzień pobytu na Ziemi Kłodzkiej upłynął w deszczowej pogodzie, co absolutnie nie przeszkodziło nam w realizacji programu wycieczki. Klimat Jaskini Niedźwiedziej i Jaskini Radochowskiej świetnie wpisał się w pogodową aurę. Widok stalagmitów, stalaktytów i stalagnatów zrobił na nas ogromne wrażenie. Ekstremalne warunki panujące w Jaskini Radochowskiej pozwoliły nam pokonać nasze wewnętrzne opory i oswoić lęk przed ciemnymi i ciasnymi przestrzeniami. Trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń wracamy do domu.

      Do zobaczenia jutro w murach Kochanowskiego!

     • ZIEMIA KŁODZKA - ❤️ CIĄG DALSZY...

     • Wszyscy jesteśmy zauroczeni trasą na Szczeliniec Wielki i krajobrazami roztaczającymi się z punktów widokowych. Wyzwaniem dla nas były Błędne Skały, a spacer uliczkami Kudowy Zdrój pozwolił nam poczuć atmosferę XIX wiecznego uzdrowiska. Pogoda iście wymarzona.

     • W KOTLINIE KŁODZKIEJ

     • Pierwszy dzień obfitował w wiele atrakcji. Kłodzko i jego zabytki - zaliczone. Twierdza Kłodzko - zdobyta! Akumulatory naładowane w Parku Zdrojowym w Polanicy-Zdroju.

      Oczekujcie dalszych relacji. Pozdrawiamy całą społeczność szkolną.