• ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY

     • 15 listopada odbył się II etap konkursu „ABC bezpieczeństwa na drodze młodego kierowcy”, organizowanego przez Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

      Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych rozwiązywali test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Wśród nagrodzonych znalazł się nasz uczeń - Miłosz Gębarowski, który zajął III miejsce i wygrał 50-procentową refundację kosztów kursu prawa jazdy kat. B.

      Pozostali uczestnicy otrzymali vouchery na kwotę 200 zł.

      Serdecznie gratulujemy!

     • II MIEJSCE W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

     • 8 października odbyły się powiatowe zawody w piłce ręcznej chłopców w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. Na turnieju stawiło się 5 zespołów szkół z naszego regionu. W grupie A grali ze sobą: ZSP1, ZSP3 i II LO, w grupie B zagrało III LO z I LO.

      Nasi chłopcy wygrali dwa mecze w grupie A i awansowali do finału rozgrywek.

      W finale, po zaciętym meczu z piłkarzami Mickiewicza, chłopcy z II LO przegrali wynikiem 6:8 i zajęli ostatecznie drugie miejsce w turnieju.

      Skład naszej reprezentacji: Kacper

      Foltyn, Bartosz Michalak, Mateusz Fraczkowski, Maciej Konrad, Jakub Piotrowski, Marcel Szymański, Jakub Wojtyczka, Kacper Czerwiński , Michał Rula, Cezary Foltyn, Maciej Szcześniak, Mikołaj Gaspar, Oliwier Jarzecki.

      Gratulujemy!

     • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

     • Za nami obchody kolejnego Tygodnia Bezpieczeństwa, który na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń szkolnych.

      W poniedziałek odbyły się warsztaty z panią psycholog Moniką Jasiulak na temat przeciwdziałania cyberprzemocy i sposobów radzenia sobie z hejtem.

      We wtorek uczniowie obejrzeli film „Orzeł. Ostatni patrol” – historię legendarnego okrętu z czasów II wojny światowej. Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji, podczas którego opowiedzieli oni o organizacji zadań na rzecz obronności państwa oraz o możliwościach, jakie daje ochotnicza służba wojskowa.

      W kolejnym dniu młodzież uczestniczyła w prelekcji pani Magdy Łońskiej z Nadleśnictwa Bełchatów na temat bezpiecznego korzystania z lasów.

      Jak co roku odwiedził nas także funkcjonariusz Straży Miejskiej w Bełchatowie, by opowiedzieć o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

      Nasi uczniowie mogli sprawdzić także znajomość zasad ruchu drogowego podczas etapu szkolnego konkursu „ABC Bezpieczeństwa na drodze młodego kierowcy", który doskonale wpisał się w tegoroczne obchody Tygodnia Bezpieczeństwa.

     • ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY

     • Za nami etap szkolny konkursu "ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY".

      Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

      - Miłosz Gębarowski (3c),

      - Maja Janic (2b),

      - Wiktor Kaźmierczak (2d),

      - Kajetan Płomiński (3e),

      - Julia Stolarczyk (4a).

      Serdecznie gratulujemy!

      W kolejnym etapie (15 listopada) uczniowie powalczą o refundację kosztów na kurs prawa jazdy kat. B. Trzymamy kciuki!