• DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

     • 21 II - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

      "Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury" J. Iwaszkiewicz

      Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione w czasie 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku i obchodzone corocznie 21 lutego. Głównym przesłaniem międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest promocja wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na chronienie różnorodności językowej.

      W dniu 21 lutego 2023r. klasa Ib zaprezentowała lapbooki, które mają służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się piękną polszczyzną w życiu codziennym. Ponadto uczniowie zademonstrowali swoje umiejętności lingwistyczne podczas różnego rodzaju gier językowych: rebusów i ortograficznych wykreślanek.

      Lapbooki można zobaczyć w bibliotece szkolnej:)

     • MALOWAĆ JAK VINCENT

     • Zapraszamy do oglądania wystawy prac inspirowanych twórczością Vincenta van Gogha na korytarzu na I piętrze. Obrazy powstały w ramach plastyki w klasach pierwszych.

     • SUKCES UCZENNIC W KONKURSIE RECYTATORSKIM

     • Już po raz trzynasty w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Miłość mi wszystko wyjaśniła..." pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr. Młodzi recytatorzy z czterech szkół, prezentując wiersze o tematyce miłosnej, wykazali się dużą wrażliwością na słowo, właściwą dykcją i ciekawą interpretacją wybranych tekstów. Cieszymy się, że występy naszych uczennic zostały docenione przez komisję konkursową: Anna Kaczmarek z klasy 4f zdobyła II miejsce, a Nicola Górska z klasy 3d wyróżnienie.

      Serdecznie gratulujemy!

     • II MIEJSCE JAKUBA JABŁOŃSKIEGO W KONKURSIE POWIATOWYM

     • W dniu 7 lutego 2023 r. odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "Listening to You", w którym wzięło udział 21 uczniów z czterech szkół. Nasz uczeń Jakub Jabłoński zdobył zaszczytne drugie miejsce. Pozostali przedstawiciele naszej szkoły również wykazali się ogromną wiedzą w zakresie słuchania ze zrozumieniem.

      Gratulujemy!

      Organizatorzy:

      Aneta Staszewska, Dominik Konieczny

       

     • JULIA STOLARCZYK - STYPENDYSTKĄ PREZESA RADY MINISTRÓW

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Julia Stolarczyk - uczennica klasy 4a znalazła się wśród najlepszych uczniów województwa łódzkiego i otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2021/2022.

      Serdecznie gratulujemy!

     • WYCIECZKA DO PARYŻA

     • Zapraszamy do zapoznania się z ofertą atrakcyjnej wycieczki.

      W cenę wyjazdu wliczone są: przejazd, noclegi, śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie.

      Bilety wstępu we własnym zakresie (nieobligatoryjne).

      Więcej informacji u pana Macieja Bukowego (tel. 504 827 363).

      Wpłaty do 25 marca 2023 r.

     • OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

     • W dniu 11.01.2023 ogłoszono wyniki I etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Z przyjemnością możemy podać, że wśród osób zakwalifikowanych do zawodów okręgowych olimpiady znalazła się uczennica naszej szkoły- Ernestyna Mastalerz z klasy 1a. Zmagania olimpijczyków odbędą się już 11.02.2023 w Łodzi w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego. Składać się będą z części pisemnej, polegającej na napisaniu pracy na temat wybrany z kilku propozycji – z zakresu literatury lub teatru oraz rozwiązaniu testu językowego, a także części ustnej, czyli rozmowy z jury, służącej sprawdzeniu historycznoliterackiej i językowej wiedzy olimpijczyka.

      Trzymajmy kciuki za Ernestynę.

     • WYNIKI OGÓLNOPOLSKICH OLIMPIAD Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZENNIC

     • W lutym zostały rozstrzygnięte olimpiady organizowane przez OLIMP SCHOOL:

      - X Edycja Olimpiady Ogólnopolskiej w Łodzi "Józef Wybicki", w której Kinga Staszek (4e) zajęła 18 miejsce na 101 uczestników,

      - X Edycja Olimpiady Ogólnopolskiej "Mitologia grecka i rzymska", w której Wiktoria Grabarczyk (4e) zajęła 19 miejsce na 692 uczestników.

      Gratulujemy!

      Opiekunem uczennic była pani Agata Bluszcz-Kiełbik.

     • KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

     •  

      Zapraszamy solistów, duety i tria do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych podczas Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej „Top of the Pops”. Tematem konkursu jest interpretacja muzyczna i artystyczna anglojęzycznych utworów muzyki popularnej.

      Więcej informacji i zgłoszenia u pani Małgorzaty Chabińskiej do 8 lutego.