• SUKCES MAI

     • Maja Fidala, uczennica klasy 1c, zajęła II miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym "Łódzkie ku czci K. K. Baczyńskiego", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Edukacja Praktyczna TTK w ramach programu Promocji Czytelnictwa, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

      Serdecznie gratulujemy!

     • DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

     • Krew jest najcenniejszą substancją w organizmie człowieka. Jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Oddając krew, krwiodawcy dzielą się cząstką siebie z drugim człowiekiem.

      W 1972 roku Polski Czerwony Krzyż, doceniając zasługi honorowych dawców krwi, ustanowił Dni Honorowego Krwiodawstwa, które obchodzone są w dniach 22 – 26 listopada. Z tej okazji klasa 3c przygotowała na korytarzu na I p. gazetkę. Osoby zainteresowane oddawaniem krwi zachęcamy do zapoznania się z nią.

     • WARSZTATY EKOLOGICZNE

     • 16 listopada 2021 r. uczniowie klasy IIc  po raz drugi skorzystali z zaproszenia Amerykańskiego Centrum Informacji i Kultury American Corner Wroclaw wraz z EkolandiaEDU i uczestniczyli w  warsztatach ekologicznych „11 kroków dla Ziemi”. Cel tego typu przedsięwzięć pozostaje niezmienny: promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie, budowanie wspólnej odpowiedzialności, uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu.

        Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia:

      ► jak zachęcić młodzież do dbania o środowisko,

      ► 5 za segregację – pomysłowe zajęcia na segregację odpadów,

      ► świadomy i odpowiedzialny konsument,

      ► oznaczenia na opakowaniach – na co zwracać uwagę,

      ► pomysły na edukację ekologiczną w domu, w szkole,

      ► jakie są pomysły na ograniczenie odpadów,

      ► o co chodzi z upcyclingiem,

      ► ciekawe książki o tematyce ekologicznej dla młodzieży.

      Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach, mając świadomość, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.

     • SUKCESY WOKALNE UCZNIÓW

     • Wasze kciuki pomogły! Nasi wykonawcy zostali docenieni. Zuzanna Rychlik (2b) zajęła I miejsce w kategorii szkół średnich w XXI Regionalnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Moja ojczyzna". Zuzanna zaśpiewała podczas koncertu finałowego laureatów z okazji Święta Niepodległości, jak również otrzymała nagrody rzeczowe.

      Duże brawa należą się też duetowi Oliwia Czerwińska (3gC) i Michał Czuchryta (3b), których występ został wyróżniony. Oliwia i Michał również otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy.

      Opiekunem uczniów była pani Małgorzata Chabińska.

     • KONKURS CZYTELNICZY

     • Zachęcamy uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie dotyczącym znajomości lektur szkolnych „Myślę więc czytam - czytam więc myślę 2021" organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej, działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów w wieku 13-19 lat.

      • Konkurs polega na rozwiązaniu 4 zagadek dotyczących lektur szkolnych, zawartych w krótkich filmach.

      • Filmy będą publikowane na funpage'u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na YouTube codziennie. Pierwszy z nich pojawi się 22 listopada 2021 r.
      o godz. 20.00., ostatni 25 listopada 2021 r. o godz. 20.00.

      • Wygrywa ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe.

      • Do wygrania są 3 nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania na materiały edukacyjne w sklepach sieci Empik.

      1. nagroda o wartości 500 zł

      2. nagroda o wartości 300 zł

      3. nagroda o wartości 200 zł

      oraz nagrody książkowe (miejsca od IV do XL).

      By wziąć udział w konkursie, należy do 25.11.2021 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.literatura.akademiamlodziezowa.pl

      Regulamin konkursu: 
       http://literatura.akademiamlodziezowa.pl/regulamin/

     • PISZEMY I POMAGAMY

     • Zapraszamy do udziału w Dyktandzie na Święto Niepodległości. Każdy może je napisać, wystarczy komputer lub inne urządzenie z dostępem do Internetu. Im liczniejsze będzie grono uczestników, tym większe wsparcie finansowe trafi do potrzebujących. Organizator przeznaczy na cel charytatywny 1 zł za każdego, kto 11 listopada rozwiąże dyktando. 

       

      CO NALEŻY ZROBIĆ?

                  Zarejestruj się na stronie https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021 i kliknij zapisz się do konkursu, a następnie 11 listopada 2021 r. w godz. od 17:00 do 17:30 rozwiąż specjalnie na tę okazję przygotowane dyktando (w kategorii wiekowej: szkoła średnia)

       

      Każdy zapisany do konkursu użytkownik może zgłosić cel charytatywny lub społeczny (szczegóły: https://zgloszeniecelu.webankieta.pl/). Spośród nich uczestnicy wybiorą cel, na który przekazane zostaną zebrane środki.

      Organizator przewidział nagrody za szybkie i poprawne rozwiązanie dyktanda na święto niepodległości 2021 dla  najlepszych uczestników w każdej kategorii wiekowej:

      Miejsce 1: voucher 200 zł do sklepu Dyktanda.pl

      Miejsce 2: voucher 100 zł do sklepu Dyktanda.pl

      Miejsce 3: voucher 50 zł do sklepu Dyktanda.pl

      Miejsca 4-10: kod rabatowy -30% do sklepu Dyktanda.pl

      Pozostali: kod rabatowy -20% do sklepu Dyktanda.pl

       

      Włącz się w akcję, sprawdź swoją wiedzę i pomagaj!

     • SUKCES W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

     • W VII Edycji Konkursu Geofoto "Niebo i Ziemia - co Cię zachwyca?" zwyciężyło zdjęcie naszej uczennicy - Kingi Grzejszczak.

      Serdecznie gratulujemy!

      Organizatorami konkursu są: Polskie Towarzystwo Geofizyczne, Studenckie Koło Naukowe Geomonitoringu oraz Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego.

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI     • Uczniowie klas Ia i IIc wraz z wychowawcami

      serdecznie zapraszają

      na uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

      10 listopada o godz. 11.40 (5. godz. lekcyjna)      Klasy, które uczestniczą w apelu wraz z opiekunami:

      1 A    p. J. Wereszka

      1 C   p. A. Siewierska

      1 D   p. A. Żyszkiewicz – Dudek

      2 A   p. P. Góra

      2 C  p. A. Dolata

      2 E   p. A. Szymczyk-Trawińska

      3 E   p. A. Kardas

      3 G  p. S. Werner

      Uczniowie schodzą do sali gimnastycznej z krzesłami.

     • I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POMOCNIKIEM ŚW. MIKOŁAJA

     • Szkolny zespół ds. wolontariatu we współpracy z OSP Rożniatowice prowadzi na terenie naszej szkoły zbiórkę darów dla podopiecznych Domu Dziecka w Piotrkowie Tryb. w ramach akcji "I Ty możesz zostać pomocnikiem Św. Mikołaja".

      Paczki prosimy doręczać do biblioteki szkolnej do dn. 25 listopada.

      Zachęcamy Was do wspólnej zbiórki, aby w tym wyjątkowym czasie wnieść dzieciakom odrobinę magii do ich szarej rzeczywistości. Bardzo na Was liczymy:)

      Jednocześnie przypominamy, że na terenie szkoły cały czas prowadzimy zbiórkę zakrętek oraz zużytych baterii.

       

      Zespół ds. wolontariatu

     • ZDOBĄDŹ PROFESJONALNE UMIEJĘTNOŚCI PROGRAMISTYCZNE

     • Nasza szkoła bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Już teraz wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach z informatyki, podczas których będą uczyć się algorytmiki oraz programowania w języku Python od podstaw.

      Zajęcia te będą się odbywały raz w tygodniu w godzinach popołudniowych, a więcej informacji udziela nauczyciel prowadzący projekt pan Przemysław Janura.

      Zgłoszenia przyjmowane są do 10 listopada 2021 r. za pomocą wiadomości w dzienniku elektronicznym.

     • WYNIKI WYBORÓW DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ

     • Przedstawicielami naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Miejskiej zostali:  Maciej Pasiek, zdobywając 199 głosów oraz Julia Ścieszko z wynikiem 165 głosów.

      Gratulujemy!

      Pozostali kandydaci: Katarzyna Pająk (68 głosów) i Zuzanna Rychlik (57 głosów) wejdą w skład Samorządu Uczniowskiego.

       

     • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA

     • Informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Więcej informacji:

     • MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

     •  

       

      Mimo wygranej z "Energetykiem", zabrakło nam czterech bramek do III miejsca. Ostatecznie przy dwóch porażkach i jednym zwycięstwie II LO zajęło czwarte miejsce. Po pandemicznej przerwie najważniejsze, że znowu mogliśmy pograć w piłkę ręczną na pełnowymiarowym boisku Hali Sportowej KWB.