• SUKCES MAI

     • Maja Fidala, uczennica klasy 1c, zajęła II miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym "Łódzkie ku czci K. K. Baczyńskiego", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Edukacja Praktyczna TTK w ramach programu Promocji Czytelnictwa, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

      Serdecznie gratulujemy!

     • DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

     • Krew jest najcenniejszą substancją w organizmie człowieka. Jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Oddając krew, krwiodawcy dzielą się cząstką siebie z drugim człowiekiem.

      W 1972 roku Polski Czerwony Krzyż, doceniając zasługi honorowych dawców krwi, ustanowił Dni Honorowego Krwiodawstwa, które obchodzone są w dniach 22 – 26 listopada. Z tej okazji klasa 3c przygotowała na korytarzu na I p. gazetkę. Osoby zainteresowane oddawaniem krwi zachęcamy do zapoznania się z nią.

     • WARSZTATY EKOLOGICZNE

     • 16 listopada 2021 r. uczniowie klasy IIc  po raz drugi skorzystali z zaproszenia Amerykańskiego Centrum Informacji i Kultury American Corner Wroclaw wraz z EkolandiaEDU i uczestniczyli w  warsztatach ekologicznych „11 kroków dla Ziemi”. Cel tego typu przedsięwzięć pozostaje niezmienny: promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie, budowanie wspólnej odpowiedzialności, uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu.

        Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia:

      ► jak zachęcić młodzież do dbania o środowisko,

      ► 5 za segregację – pomysłowe zajęcia na segregację odpadów,

      ► świadomy i odpowiedzialny konsument,

      ► oznaczenia na opakowaniach – na co zwracać uwagę,

      ► pomysły na edukację ekologiczną w domu, w szkole,

      ► jakie są pomysły na ograniczenie odpadów,

      ► o co chodzi z upcyclingiem,

      ► ciekawe książki o tematyce ekologicznej dla młodzieży.

      Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach, mając świadomość, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.

     • KONKURSY - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ K. K. BACZYŃSKIEGO

     • Stowarzyszenie Edukacja Praktyczna T.K.K. w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program Promocja Czytelnictwa) zaprasza uczniów do udziału w dwóch konkursach upamiętniających 100. rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

      KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

      Konkurs " Mój Bohater "

      Zadaniem uczestnika konkursu będzie przygotowanie prezentacji multimedialnej przedstawiająca sylwetkę i twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który walczył o wolność Polski podczas Powstania Warszawskiego. Będzie to wykorzystanie nowoczesnych technologii w prezentacji Powstania i jego uczestników.

      KONKURS PLASTYCZNY

      Konkurs "Ilustracja do wybranego wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "

      Zadaniem uczestnika konkursu będzie przygotowanie ilustracji do wybranego wiersza KK Baczyńskiego. Zadaniem uczestników konkursu będzie wykonanie pracy plastycznej do wskazanego przez siebie wiersza K.K. Baczyńskiego. Będzie to plastyczna interpretacja wierszy.

      Oba konkursy są konkursami ogólnopolskimi. Prace należy dostarczać do 10 grudnia 2021 r.

      Przewidziane są atrakcyjne nagrody.

      Podpisane prace konkursowe należy wysłać do Organizatora w formie cyfrowej np. dokument pdf, filmu bądź skanu wykonanej pracy na e-mail: edukacjapraktyczna@gmail.com

      Regulaminy i formularze zgłoszeniowe dostępne na naszej stronie internetowej.

     • SUKCESY WOKALNE UCZNIÓW

     • Wasze kciuki pomogły! Nasi wykonawcy zostali docenieni. Zuzanna Rychlik (2b) zajęła I miejsce w kategorii szkół średnich w XXI Regionalnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Moja ojczyzna". Zuzanna zaśpiewała podczas koncertu finałowego laureatów z okazji Święta Niepodległości, jak również otrzymała nagrody rzeczowe.

      Duże brawa należą się też duetowi Oliwia Czerwińska (3gC) i Michał Czuchryta (3b), których występ został wyróżniony. Oliwia i Michał również otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy.

      Opiekunem uczniów była pani Małgorzata Chabińska.

     • KONKURS CZYTELNICZY

     • Zachęcamy uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie dotyczącym znajomości lektur szkolnych „Myślę więc czytam - czytam więc myślę 2021" organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej, działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów w wieku 13-19 lat.

      • Konkurs polega na rozwiązaniu 4 zagadek dotyczących lektur szkolnych, zawartych w krótkich filmach.

      • Filmy będą publikowane na funpage'u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na YouTube codziennie. Pierwszy z nich pojawi się 22 listopada 2021 r.
      o godz. 20.00., ostatni 25 listopada 2021 r. o godz. 20.00.

      • Wygrywa ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe.

      • Do wygrania są 3 nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania na materiały edukacyjne w sklepach sieci Empik.

      1. nagroda o wartości 500 zł

      2. nagroda o wartości 300 zł

      3. nagroda o wartości 200 zł

      oraz nagrody książkowe (miejsca od IV do XL).

      By wziąć udział w konkursie, należy do 25.11.2021 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.literatura.akademiamlodziezowa.pl

      Regulamin konkursu: 
       http://literatura.akademiamlodziezowa.pl/regulamin/

     • PISZEMY I POMAGAMY

     • Zapraszamy do udziału w Dyktandzie na Święto Niepodległości. Każdy może je napisać, wystarczy komputer lub inne urządzenie z dostępem do Internetu. Im liczniejsze będzie grono uczestników, tym większe wsparcie finansowe trafi do potrzebujących. Organizator przeznaczy na cel charytatywny 1 zł za każdego, kto 11 listopada rozwiąże dyktando. 

       

      CO NALEŻY ZROBIĆ?

                  Zarejestruj się na stronie https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021 i kliknij zapisz się do konkursu, a następnie 11 listopada 2021 r. w godz. od 17:00 do 17:30 rozwiąż specjalnie na tę okazję przygotowane dyktando (w kategorii wiekowej: szkoła średnia)

       

      Każdy zapisany do konkursu użytkownik może zgłosić cel charytatywny lub społeczny (szczegóły: https://zgloszeniecelu.webankieta.pl/). Spośród nich uczestnicy wybiorą cel, na który przekazane zostaną zebrane środki.

      Organizator przewidział nagrody za szybkie i poprawne rozwiązanie dyktanda na święto niepodległości 2021 dla  najlepszych uczestników w każdej kategorii wiekowej:

      Miejsce 1: voucher 200 zł do sklepu Dyktanda.pl

      Miejsce 2: voucher 100 zł do sklepu Dyktanda.pl

      Miejsce 3: voucher 50 zł do sklepu Dyktanda.pl

      Miejsca 4-10: kod rabatowy -30% do sklepu Dyktanda.pl

      Pozostali: kod rabatowy -20% do sklepu Dyktanda.pl

       

      Włącz się w akcję, sprawdź swoją wiedzę i pomagaj!

     • SUKCES W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

     • W VII Edycji Konkursu Geofoto "Niebo i Ziemia - co Cię zachwyca?" zwyciężyło zdjęcie naszej uczennicy - Kingi Grzejszczak.

      Serdecznie gratulujemy!

      Organizatorami konkursu są: Polskie Towarzystwo Geofizyczne, Studenckie Koło Naukowe Geomonitoringu oraz Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego.

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI     • Uczniowie klas Ia i IIc wraz z wychowawcami

      serdecznie zapraszają

      na uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

      10 listopada o godz. 11.40 (5. godz. lekcyjna)      Klasy, które uczestniczą w apelu wraz z opiekunami:

      1 A    p. J. Wereszka

      1 C   p. A. Siewierska

      1 D   p. A. Żyszkiewicz – Dudek

      2 A   p. P. Góra

      2 C  p. A. Dolata

      2 E   p. A. Szymczyk-Trawińska

      3 E   p. A. Kardas

      3 G  p. S. Werner

      Uczniowie schodzą do sali gimnastycznej z krzesłami.

     • I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POMOCNIKIEM ŚW. MIKOŁAJA

     • Szkolny zespół ds. wolontariatu we współpracy z OSP Rożniatowice prowadzi na terenie naszej szkoły zbiórkę darów dla podopiecznych Domu Dziecka w Piotrkowie Tryb. w ramach akcji "I Ty możesz zostać pomocnikiem Św. Mikołaja".

      Paczki prosimy doręczać do biblioteki szkolnej do dn. 25 listopada.

      Zachęcamy Was do wspólnej zbiórki, aby w tym wyjątkowym czasie wnieść dzieciakom odrobinę magii do ich szarej rzeczywistości. Bardzo na Was liczymy:)

      Jednocześnie przypominamy, że na terenie szkoły cały czas prowadzimy zbiórkę zakrętek oraz zużytych baterii.

       

      Zespół ds. wolontariatu

     • ZDOBĄDŹ PROFESJONALNE UMIEJĘTNOŚCI PROGRAMISTYCZNE

     • Nasza szkoła bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Już teraz wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach z informatyki, podczas których będą uczyć się algorytmiki oraz programowania w języku Python od podstaw.

      Zajęcia te będą się odbywały raz w tygodniu w godzinach popołudniowych, a więcej informacji udziela nauczyciel prowadzący projekt pan Przemysław Janura.

      Zgłoszenia przyjmowane są do 10 listopada 2021 r. za pomocą wiadomości w dzienniku elektronicznym.

     • WYNIKI WYBORÓW DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ

     • Przedstawicielami naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Miejskiej zostali:  Maciej Pasiek, zdobywając 199 głosów oraz Julia Ścieszko z wynikiem 165 głosów.

      Gratulujemy!

      Pozostali kandydaci: Katarzyna Pająk (68 głosów) i Zuzanna Rychlik (57 głosów) wejdą w skład Samorządu Uczniowskiego.

       

     • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA

     • Informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Więcej informacji:

     • MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

     •  

       

      Mimo wygranej z "Energetykiem", zabrakło nam czterech bramek do III miejsca. Ostatecznie przy dwóch porażkach i jednym zwycięstwie II LO zajęło czwarte miejsce. Po pandemicznej przerwie najważniejsze, że znowu mogliśmy pograć w piłkę ręczną na pełnowymiarowym boisku Hali Sportowej KWB.