Przekazane przez naszych uczniów cieplutkie koce, kołdry, pościel, prześcieradła i ręczniki już dotarły do bezdomnych zwierząt.
Serdecznie dziękujemy Wam za okazaną pomoc
Przekazane przez naszych uczniów cieplutkie koce, kołdry, pościel, prześcieradła i ręczniki już dotarły do bezdomnych zwierząt.
Serdecznie dziękujemy Wam za okazaną pomoc
Nasza uczennica Zuzanna Horbanowicz z kl. III f zdobyła wyróżnienie w XXII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza, który odbył się 5 grudnia w III Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie.
Gratulujemy!
Nie zwalniamy tempa!
1. 6 listopada odbył się 21. Bełchatowski Bieg Niepodległości, na którym nie mogło i nas zabraknąć. Godnie reprezentowali nas: Oliwier Jarzecki (6 miejsce), Julia Siedlarek, Oliwia Słomka i Nikola Urbańska. Julka wraz z koleżanką z klasy wystąpiła nawet w rolce Miasta Bełchatów relacjonującej wydarzenie.
2. Chcąc dotrzeć do jak największej liczy odbiorców, założyliśmy konto na Instagramie. Zapraszamy do zaobserwowania naszego profilu.
3. Zorganizowaliśmy wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu akcję dla Schroniska dla Zwierząt w Bełchatowie. Zbiórka trwała niemal cały listopad. Wkrótce dary zostaną zawiezione i zwierzaki będą mogły wylegiwać się na nowych kocach, ręcznikach i poszewkach, co w chłodne dni na pewno docenią.
4. 28 listopada miał miejsce kiermasz ciast na cele charytatywne i wróżby andrzejkowe. Na samo wspomnienie przyniesionych łakoci ślinka leci. A może któraś z wróżb andrzejkowych już się Wam spełniła?
5. Co prawda kalendarzowy początek zimy jeszcze przed nami, ale aura się zmienia, dlatego też i na naszej gazetce ściennej zauważycie akcenty zimowe.
6. Tempa nie zwalnia również nasza drużyna TikTokowa. Nikola, Zuza i Filip podążają za trendami i nagrywają dla Was TikToki, które mają coraz większe zasięgi. Zaprosili też z sukcesem do współpracy kilka osób z grona pedagogicznego, ale mają ochotę na więcej.
Działamy dalej!
28 listopada odbył się kiermasz ciast na cele charytatywne. Bardzo dziękujemy klasom czwartym za przygotowanie fantastycznych wypieków. Były ciasta, babeczki, eklerki... Wszystko rozeszło się niczym świeże bułeczki. Udało się zebrać 647zł.
W tym samym czasie klasy trzecie przeobraziły się we wróżbitów przepowiadających przyszłość chętnym poznać swoje przeznaczenie uczniom i nauczycielom Było m. in. lanie wosku i ciasteczka z wróżbą. Krótko mówiąc, dużo śmiechu i zabawy.
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w eliminacjach szkolnych olimpiad przedmiotowych:
Maciej Pasiek z klasy IVb wziął udział w XI edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach i zakwalifikował się do etapu okręgowego (praca na temat - "Gra wideo jako medium").
Filip Gruchot z klasy IIa wziął udział w etapie szkolnym XXXVII Olimpiady Filozoficznej - praca "W jaki sposób polityka warunkuje jakość ludzkiego życia? Czy człowiekowi żyje się dobrze wtedy, kiedy ma dużo pieniędzy, czy wtedy, kiedy w różnych aspektach swojego życia może się rozwijać?"
Czekamy na wyniki.
Trzymamy kciuki!
Lena Danielczyk z klasy 2b wraz z zespołem wokalnym A'vista, którego jest członkinią, otrzymała kulturalną Nagrodę Prezydenta Bełchatowa. Prezydent postanowił docenić wkład muzyków w popularyzację muzyki klasycznej.
Podczas uroczystej Inauguracji Roku Kulturalnego wystawiany był spektakl w wykonaniu grupy teatralnej BAT-PKP pt. „Randka z Julkiem”. Wystąpiła w nim nasza uczennica z kl. 3f - Zuzanna Horbanowicz.
Gratulujemy!
fot. Miasto Bełchatów
20 i 21 listopada odbyły się spotkania z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Bełchatowie - panią Jagodą Nieborak z Zespołu ds. Nieletnich i Profilaktyki Szkolnej.
Uczniowie klas III i IV wzięli udział w zajęciach nt. "Sekty - zagrożenia dla człowieka" (łącznie 5 godzin).
Tematem spotkania dla młodzieży z klas I i II była odpowiedzialność prawna nieletnich i osób dorosłych (5 godzin).
20 listopada w ramach doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie z przedstawicielami Akademickich Inicjatyw, podczas którego uczniowie klas IV zapoznali się z kluczowymi elementami świadomego wyboru swojej ścieżki akademickiej, informacjami dotyczącymi wyższych uczelni, kierunków kształcenia i dni otwartych.
Nasza uczennica z klasy 2b - Lena Danielczyk - została laureatką XXIV Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna”. Lena w duecie z koleżanką zaśpiewała utwór „Nie pytaj o Polskę” Grzegorza Ciechowskiego. Dziewczęta wywalczyły I miejsce w kategorii „Duety - szkoły średnie, licea”. Ich występ uświetnił koncert towarzyszący obchodom Narodowego Święta Niepodległości.
Serdecznie gratulujemy!
14 listopada gościliśmy w szkole radcę prawnego pana Jakuba Lechowicza, przedstawiciela Stowarzyszenia Sursum Corda, współpracującego z Powiatem Bełchatowskim. Poprowadził on dla naszych uczniów zajęcia nt. „Co to jest prawo?” oraz „Wejście na rynek pracy”.
13 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bełchatwskiego w piłce ręcznej chłopców w ramach Licealiady, organizowanej przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.
Do rywalizacji przystąpiło 8 szkół, w związku z tym zawody rozegrano w dwóch grupach systemem - każdy z każdym.
Nasza szkoła znalazła się w grupie A z ZSP nr 1 ( "Energetyk"), I LO ( "Broniewski") i III LO ( "Mickiewicz").
W pierwszem meczu ulegliśmy nieznacznie "Energetykowi" z wynikiem 6:9.
W drugim meczu wygraliśmy z "Broniewskim" 12:7.
Trzeci mecz wygrany z "Mickiewiczem" 10:8 dał możliwość walki o III miejsce z ZSP nr 2 ( "Ekonomik").
W meczu z "Ekonomikiem", zakończonym remisem 7:7, o ostatecznym wyniku zadecydowały rzuty karne. Przeciwnicy w rzutach trafili dwa razy w światło bramki i w końcowym rozrachunku nasza szkoła zajęła IV miejsce w zawodach.
Sklad reprezentacji II LO w Belchatowie: Kaspian Jasiczek, Kamil Marciniec, Franciszek Szymczyk, Mikołaj Jeleń, Patryk Borowski, Bartosz Kalwinek, Szymon Kopek, Hubert Uchroński, Franciszek Kołek, Noel Jasiczek, Jakub Pogocki, Daniel Pawlak.
Opiekunowie: mgr Maciej Bukowy , mgr Barbara Sikora.
8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
11 listopada reprezentacja szkoły będzie uczestniczyć także w obchodach Święta Niepodległości na terenie miasta.
Zapraszamy!
6 listopada ponad 70 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięło udział w Biegu Niepodległości, organizowanym przez Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.
Cel był jasny - ukończyć bieg, by w ten sposób celebrować odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Na dystansie 1 km, trasą wokół Dworku Olszewskich w Bełchatowie, w kategorii "Open" mężczyzn najlepiej pobiegł Oliwier Jarzecki, który zajął 6. miejsce.
W kategorii "Open" kobiet wszystkie dziewczęta ukończyły bieg.
Ważnym celem, jaki realizuje II LO, jest wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. W tym roku nawiązaliśmy współpracę z Państwowym Instytutem Badawczym NASK, który zajmuje się między innymi profilaktyką cyberzagrożeń.
W ramach współpracy odbyło się już szkolenie dla uczniów na temat przeciwdziałania dezinformacji. Bierzemy też udział w projekcie Cyberlekcje 3.0. będącym inicjatywą Ministerstwa Cyfryzacji i NASK-PIB.
Kolejne przedsięwzięcia wkrótce. Zapraszamy uczniów do aktywnego udziału!
W październiku, zgodnie z zapowiedzią, Samorząd Uczniowski już w pełnym składzie i pełną parą rozpoczął swoją działalność.
1. Zaczęło się od zebrania z przewodniczącymi wszystkich klas, na którym przydzielono zakres czynności na cały rok szkolny poszczególnym klasom. I tak zgodnie z harmonogramem klasy 2a i 3a wprowadziły na korytarzach szkolnych halloweenowy nastrój
2. W dniu, w którym świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, przygotowaliśmy słodkie co nieco dla pracowników szkoły, a podczas uroczystej akademii złożyliśmy życzenia wszystkim tworzącym naszą społeczność (dyrekcji, pracownikom pedagogicznym, obsługi i administracji oraz naszym kolegom i koleżankom). Na ręce pań dyrektor w podziękowaniu dodatkowo złożyliśmy bukiety.
3. 25 października odbył się po raz pierwszy „Halloweenowy wieczór filmowy”. Na sali gimnastycznej zaadaptowanej na salę kinową obejrzeliśmy straszny film Naliczyliśmy 98 fanów krwawych filmów.
Chcieliśmy podziękować naszym opiekunom, bez których całe przedsięwzięcie by się nie udało: pani Kaczce, pani Mielus, pani Ogłozie, pani Siewierskiej, pani Sikorze i pani Szczepockiej-Koc oraz panom Matuszczykowi i Rutkowskiemu, a także opiekunkom SU: pani Staszewskiej, która zadbała o liczne formalności dotyczące przedsięwzięcia i pani Chabińskiej, która cierpliwie znosiła nasze pytania i prośby o przenośne projektory, ekrany, kable itp.
4. 31 października odbyła się akcja „Kto przebrany – niepytany!” Kreatywność naszych kolegów i koleżanek nie zna granic. Dominowały przebrania o tematyce halloweenowej, ale nie tylko. Korytarzami szkolnymi przemykali m.in. Jokerzy, nietoperze, mumie i czarownice.
Chcieliśmy wspomnieć również o naszych trzech koleżankach: Mai, Nikoli i Zuzi, które niezmordowanie przemierzają korytarze szkolne, śledząc nie tylko działania SU, ale i inne aspekty z życia szkoły. Następnie dziewczyny tworzą krótkie filmy i umieszczają na profilu tiktokowym szkoły.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM!
31 października 2024 roku nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach językowych prowadzonych przez lektorów szkoły językowej CJO Piccadilly w Bełchatowie. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności komunikacyjne nie tylko w języku angielskim, ale także w języku hiszpańskim. Naszymi zacnymi gośćmi byli Julieta Vega z Meksyku, Joe Pat Voughn z Teksasu oraz Grzegorz Wachecki z Polski :)
Warto dodać, że wspomniana szkoła posiada status Szkół Sieci TELC oraz jest partnerem Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie przygotowania oraz przeprowadzenia Certyfikowanych Egzaminów Językowych uznawanych na arenie międzynarodowej.
To było cenne spotkanie. Dziękujemy i liczymy na więcej...
Powered by aSc EduPage