• ALEKSANDRA STASIAK WOLONTARIUSZEM ROKU!

     • Z dumą i radością informujemy, że uczennica klasy 4b - Aleksandra Stasiak, zdobyła tytuł Wolontariusza Juniora Roku 2022. Ola jako druhna 7 Bełchatowskiej Drużyny „Żywica” im. Kaczorowskiego/ Hufiec ZHP Reduta angażowała się w pomoc dla Ukrainy. Nadzorowała magazyn i tworzyła paczki zawierające produkty pierwszej potrzeby dla uchodźców.

      Serdecznie gratulujemy!

     • WYNIKI KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • Do etapu powiatowego w konkursie języka angielskiego "Listening to You" zakwalifikowały się następujące osoby:

      1. Karol Chudzik kl. 3d

      2. Jakub Jabłoński kl. 4d

      3. Dominik Gajda kl. 1c

      4. Kamil Florczak kl. 2b

      5. Maciej Konrad kl. 4d

      6. Zuzanna Stępień kl. 3d

      Gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 7 lutego 2023 r.

      Powodzenia

      Organizatorzy: Aneta Staszewska, Dominik Konieczny.

     • KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • 10 stycznia (wtorek) na 4. godzinie lekcyjnej odbędą się eliminacje do powiatowego konkursu z języka angielskiego "Listening to you".

      Zgłoszenia na konkurs - do poniedziałku 9.01, do nauczycieli języka angielskiego.

      Zapraszamy!

     • WYCIECZKA DO KRAKOWA

     • 14 grudnia klasy 3f i 3e wybrały się wraz z opiekunami do Krakowa. Wizyta na Kazimierzu Krakowskim to obowiązkowy punkt w programie zwiedzania. Galerie i antykwariaty, brukowane uliczki oraz zabytki kultury zydowkiej tworzą klimatyczna atmosferę , której nie sposób się oprzeć. Choć mróz był siarczysty udało zwiedziliśmy Kościół Na Skałce, Kościół Bożego Ciała, Synagogę Kupa. Przeszliśmy przez „wąskie podwórko” pomiędzy ulicami Meiselsa a Józefa, gdzie kręcone były sceny z kultowego filmu „ Lista Schindlera”. Zmarznięci ale w bardzo dobrych humorach przeszliśmy obok SMOKA aby udać się na Jarmark Bożonarodzeniowy. Nastrój na Rynku Głównym wprowadził nas w świąteczny nastrój.

     • BO CZYTAĆ MOŻNA WSZĘDZIE!

     • 23 listopada 2022 r. wręczono dyplomy i nagrody książkowe laureatom Konkursu Fotograficznego "Czytać można wszędzie".

      Spośród ogromnej ilości zdjęć komisja konkursowa postanowiła wyróżnić prace następujących osób:

      I miejsce

      - Julia Cybułka, kl. Ie

      II miejsce

      – Maja Fidala, kl. IIc

      - Tomasz Stankiewicz, kl. Id

      III miejsce

      - Oliwia Wróbel, kl. II d

      - Nadia Skibińska, kl. Ic

      Wyróżnienia:

      - Bartosz Kowkiel, kl. 1b

      - Filip Żak, kl. Ie

      - Kamil Jabłoński, kl. Ie

      - Kamila Głaszcz, kl. Ia

      - Zuzanna Horbanowicz, kl. Ia

      Nagrodzone fotografie oraz inne, powstałe w ramach konkursu, trafią na wystawę do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie, gdzie będzie można oglądać je w połowie stycznia 2023 r.

     • ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY

     • 15 listopada odbył się II etap konkursu „ABC bezpieczeństwa na drodze młodego kierowcy”, organizowanego przez Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

      Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych rozwiązywali test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Wśród nagrodzonych znalazł się nasz uczeń - Miłosz Gębarowski, który zajął III miejsce i wygrał 50-procentową refundację kosztów kursu prawa jazdy kat. B.

      Pozostali uczestnicy otrzymali vouchery na kwotę 200 zł.

      Serdecznie gratulujemy!

     • II MIEJSCE W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

     • 8 października odbyły się powiatowe zawody w piłce ręcznej chłopców w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. Na turnieju stawiło się 5 zespołów szkół z naszego regionu. W grupie A grali ze sobą: ZSP1, ZSP3 i II LO, w grupie B zagrało III LO z I LO.

      Nasi chłopcy wygrali dwa mecze w grupie A i awansowali do finału rozgrywek.

      W finale, po zaciętym meczu z piłkarzami Mickiewicza, chłopcy z II LO przegrali wynikiem 6:8 i zajęli ostatecznie drugie miejsce w turnieju.

      Skład naszej reprezentacji: Kacper

      Foltyn, Bartosz Michalak, Mateusz Fraczkowski, Maciej Konrad, Jakub Piotrowski, Marcel Szymański, Jakub Wojtyczka, Kacper Czerwiński , Michał Rula, Cezary Foltyn, Maciej Szcześniak, Mikołaj Gaspar, Oliwier Jarzecki.

      Gratulujemy!

     • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

     • Za nami obchody kolejnego Tygodnia Bezpieczeństwa, który na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń szkolnych.

      W poniedziałek odbyły się warsztaty z panią psycholog Moniką Jasiulak na temat przeciwdziałania cyberprzemocy i sposobów radzenia sobie z hejtem.

      We wtorek uczniowie obejrzeli film „Orzeł. Ostatni patrol” – historię legendarnego okrętu z czasów II wojny światowej. Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji, podczas którego opowiedzieli oni o organizacji zadań na rzecz obronności państwa oraz o możliwościach, jakie daje ochotnicza służba wojskowa.

      W kolejnym dniu młodzież uczestniczyła w prelekcji pani Magdy Łońskiej z Nadleśnictwa Bełchatów na temat bezpiecznego korzystania z lasów.

      Jak co roku odwiedził nas także funkcjonariusz Straży Miejskiej w Bełchatowie, by opowiedzieć o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

      Nasi uczniowie mogli sprawdzić także znajomość zasad ruchu drogowego podczas etapu szkolnego konkursu „ABC Bezpieczeństwa na drodze młodego kierowcy", który doskonale wpisał się w tegoroczne obchody Tygodnia Bezpieczeństwa.

     • ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY

     • Za nami etap szkolny konkursu "ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY".

      Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

      - Miłosz Gębarowski (3c),

      - Maja Janic (2b),

      - Wiktor Kaźmierczak (2d),

      - Kajetan Płomiński (3e),

      - Julia Stolarczyk (4a).

      Serdecznie gratulujemy!

      W kolejnym etapie (15 listopada) uczniowie powalczą o refundację kosztów na kurs prawa jazdy kat. B. Trzymamy kciuki!

     • SPOTKANIA Z MATEMATYKĄ

     • W dniu 21.10.2022r. uczniowie klas 4d i 4c wzięli udział w całodniowym projekcie „Matematyka po Łódzku”, który odbywał się w Łodzi w ramach cyklu spotkań z matematyką pt. „Akademicka Łódź Matematyczna”. Podczas tego wydarzenia młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytutu Matematyki Politechniki Łódzkiej. Na UŁ uczniowie wysłuchali wykładu z prawdopodobieństwa, a na PŁ z zakresu logiki. Pracownicy uczelni przedstawili również ofertę edukacyjną tych szkół wyższych. Była również możliwość rozmowy z wykładowcami i studentami o nauce na uczelni oraz o życiu studenckim. Jednym z punktów programu było zwiedzanie wydziału. Uczniowie mogli zobaczyć sale wykładowe, a także podejrzeć pracę studentów i wykładowców podczas zajęć. Poza tym odwiedzili biblioteki na obu uczelniach . Podczas wycieczki była również okazja, aby poznać kampus UŁ oraz PŁ, m.in. można było zobaczyć budynki różnych wydziałów, osiedle akademickie UŁ, a także obiekty sportowe na PŁ. Udział w tym wydarzeniu na pewno pozwolił uczestnikom poczuć atmosferę życia studenckiego, ale także skłonił do refleksji nad wyborem dalszej drogi kształcenia.

     • POEZJA JEST JAK OBRAZ!

     • 21 października odbyła się niezwykła lekcja języka polskiego w klasie Ib. Głównym celem zajęć było zainteresowanie uczniów poezją, pobudzenie aktywności twórczej oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej inspirowanej przeczytanymi wierszami.

      Zadaniem uczniów było przygotowanie analizy i interpretacji wybranych wierszy Horacego, a następnie wykonanie plakatu pokazującego problematykę utworu, zawarte w nim obrazy poetyckie.

      A oto efekty ich pracy...

      opr. Izabella Łacmańska