• ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY

     • Za nami etap szkolny konkursu "ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY".

      Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

      - Miłosz Gębarowski (3c),

      - Maja Janic (2b),

      - Wiktor Kaźmierczak (2d),

      - Kajetan Płomiński (3e),

      - Julia Stolarczyk (4a).

      Serdecznie gratulujemy!

      W kolejnym etapie (15 listopada) uczniowie powalczą o refundację kosztów na kurs prawa jazdy kat. B. Trzymamy kciuki!

     • SPOTKANIA Z MATEMATYKĄ

     • W dniu 21.10.2022r. uczniowie klas 4d i 4c wzięli udział w całodniowym projekcie „Matematyka po Łódzku”, który odbywał się w Łodzi w ramach cyklu spotkań z matematyką pt. „Akademicka Łódź Matematyczna”. Podczas tego wydarzenia młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytutu Matematyki Politechniki Łódzkiej. Na UŁ uczniowie wysłuchali wykładu z prawdopodobieństwa, a na PŁ z zakresu logiki. Pracownicy uczelni przedstawili również ofertę edukacyjną tych szkół wyższych. Była również możliwość rozmowy z wykładowcami i studentami o nauce na uczelni oraz o życiu studenckim. Jednym z punktów programu było zwiedzanie wydziału. Uczniowie mogli zobaczyć sale wykładowe, a także podejrzeć pracę studentów i wykładowców podczas zajęć. Poza tym odwiedzili biblioteki na obu uczelniach . Podczas wycieczki była również okazja, aby poznać kampus UŁ oraz PŁ, m.in. można było zobaczyć budynki różnych wydziałów, osiedle akademickie UŁ, a także obiekty sportowe na PŁ. Udział w tym wydarzeniu na pewno pozwolił uczestnikom poczuć atmosferę życia studenckiego, ale także skłonił do refleksji nad wyborem dalszej drogi kształcenia.

     • POEZJA JEST JAK OBRAZ!

     • 21 października odbyła się niezwykła lekcja języka polskiego w klasie Ib. Głównym celem zajęć było zainteresowanie uczniów poezją, pobudzenie aktywności twórczej oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej inspirowanej przeczytanymi wierszami.

      Zadaniem uczniów było przygotowanie analizy i interpretacji wybranych wierszy Horacego, a następnie wykonanie plakatu pokazującego problematykę utworu, zawarte w nim obrazy poetyckie.

      A oto efekty ich pracy...

      opr. Izabella Łacmańska

     • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

     • Październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji na czytelników w naszej szkolnej bibliotece czekał wczoraj zdrowy poczęstunek... i dołączona do niego mądrość życiowa zaczerpnięta z książek.

      Serdecznie zapraszamy do biblioteki po książki na jesienne, pochmurne dni. W przyszłym tygodniu pojawią się kolejne nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. 13 października, podczas uroczystej akademii, pani dyrektor Anita Szymczyk-Trawińska, przewodniczący Rady Rodziców - pan Damian Rogut oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podziękowali pracownikom naszej szkoły za wkład włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia.

      Po akademii odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      Zdjęcia: Oliwia Wróbel, kl. 2d

     • UWAGA! KONKURS! ATRAKCYJNE NAGRODY!

     • Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

      zapraszają uczniów klas II, III i IV do wzięcia udziału w konkursie

      ABC BEZPIECZŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY.

      Konkurs zostanie przeprowadzony w formie testu sprawdzającego wiedzę z zakresu znajomości:

      - przepisów ruchu drogowego,

      - zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

      - zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

      Etap szkolny konkursu odbędzie się 28 października 2022 r. o godz. 10.30.

      Zapisy do 20 października w bibliotece szkolnej.

      Do etapu międzyszkolnego zostanie wyłonionych 5 osób.

      Nagrodą dla laureatów konkursu jest refundacja kosztów na kurs prawa jazdy kat. B:

      - I miejsce – refundacja w wysokości 100% oraz nagroda Starosty Bełchatowskiego,

      - II miejsce - refundacja w wysokości 75%,

      - III miejsce - refundacja w wysokości 50%.

      Finał konkursu przewidziany jest na 15 listopada 2022 r.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

     • 10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W tym dniu przypominamy sobie o tym, o co należy dbać każdego dnia.

      Aktywność fizyczna, sen, bliskie relacje, równowaga między pracą i odpoczynkiem, pielęgnowanie zainteresowań i pasji, proszenie o pomoc, kiedy jest potrzebna to tylko niektóre aspekty profilaktyki zdrowia psychicznego, na które zwraca uwagę młodzież w przygotowanych plakatach.

      W tym dniu przypominamy także, iż w szkole można korzystać z pomocy psychologa i pedagoga. Specjaliści służą pomocą uczniom, rodzicom i nauczycielom.

     • INFORMACJA DLA KLAS IV

     • W środę 12 października na długiej przerwie (11.25-11.40) w sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie w sprawie poloneza na bal studniówkowy.

       

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

     • We wtorek 4 października obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Muzyki. Dziękujemy tym nielicznym, którzy odpowiedzieli na apel Samorządu Uczniowskiego, a zwłaszcza Marysi Stasiak z 1B, która zagrała na ukulele i zaśpiewała dla nas w trakcie przerwy. Na sam koniec pani Dyrektor podziękowała uczestnikom, fundując im słodką niespodziankę.

     • KONKURSY WOKALNE

     • Zapraszamy do udziału w konkursach wokalnych solistów, zespoły i chóry.

      1. XXII Regionalny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna” – zgłoszenia do 17 października; miejsce konkursu - Bełchatów

      2. Piosenki Stanu Wojennego – zgłoszenia do 29 listopada; miejsce konkursu - Łódź

      3. II Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Nasza Radość i Duma” z okazji 81. rocznicy utworzenia Armii Krajowej – zgłoszenia do 29 października; miejsce konkursu - Łódź

      Szczegółowe informacje, jak i zgłoszenia do konkursu u pani Małgorzaty Chabińskiej.

     • PIERWSZE SUKCESY SPORTOWE W NOWYM ROKU SZKOLNYM

     • 27 września 2022 roku na stadionie PCS odbyły się zawody Szkolnej Ligi LA, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. Na szczeblu powiatowym reprezentacja chłopców zajęła 4 miejsce, natomiast reprezentacja dziewcząt uzyskała awans do rozgrywek rejonowych, zajmując 2 miejsce.

      Najlepsze wyniki uzyskali chłopcy, którzy na co dzień nie trenują w klubie sportowym:

      - Hubert Wójcik zajął 1 miejsce w skoku wzwyż z bardzo dobrym wynikiem 170 cm,

      - Marcel Szymański 1 miejsce w skoku w dal z wynikiem 550 cm.

      Kolejne bardzo dobre wyniki wśród chłopców uzyskali:

      - Mateusz Frączkowski 100m - 12.94 sek. - 2 miejsce,

      - Cezary Foltyn – 3 miejsce w skoku w dal - 4.56 m,

      - Pascal Zatorski 200m - 26.83 sek.

      Wśród dziewcząt w czołówce znalazły się:

      - Alicja Bukowy - 2 miejsce skok w dal - 3.97 m,

      - Magdalena Kulbat 800 m - 3.05,83 - 3 miejsce,

      - Maja Madej 200m - 33.30 sek. - 3 miejsce,

      - Maja Krygier 100m - 15.58 sek. - 4 miejsce,

      - Weronika Piątkiewicz - pchnięcie kulą 8.43 m.

      Gratulujemy!

      Opiekunami zespołów byli mgr Maciej Bukowy i mgr Sławomir Werner.

       

     • UROCZYSTE OTWARCIE NOWEJ EKOPRACOWNI

     • 27 września odbyła się uroczystość oddania do użytku nowoczesnej ekopracowni, nad którą prace trwały podczas wakacji. Sala nr 43 wyposażona została m.in. w stół laboratoryjny wyspowy ze stanowiskiem do mycia oraz podręcznymi szafkami, stół laboratoryjny przyścienny z 12 stanowiskami pracy, szafy laboratoryjne na odczynniki chemiczne, tablicę interaktywną, projektor i wizualizer. Powstał również „eko-kącik” - mini ogródek botaniczny. Wyposażenie sali było możliwe dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi w ramach konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie”. Całkowity koszt zadania wyniósł 72 459,35 zł, kwota dofinansowania to 50 000 zł.

      Podczas uroczyści zaproszeni goście, ze Starostą Bełchatowskim panią Dorotą Pędziwiatr na czele, mogli zobaczyć pierwsze ciekawe doświadczenia chemiczne oraz krótką część artystyczną w wykonaniu uczniów.

      W nowej ekopracowni już realizowane są lekcje chemii i geografii, a także dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Mamy nadzieję, że sala będzie długo służyć młodzieży, a zdobywanie wiedzy stanie się jeszcze przyjemniejsze.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

     • 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski proponuje, by we wtorek 4 października na przerwach lekcyjnych rozbrzmiała muzyka. Można przynieść swoje instrumenty, zaśpiewać solo, w duecie lub zespole klasowym.

      Jeśli znajdą się osoby chętne, by zaprezentować swoje umiejętności wokalne lub instrumentalne na korytarzu na I piętrze, prosimy zgłaszać się do p. Małgorzaty Chabińskiej do piątku 30 września.