• Godziny dzwonków

  Środa 19.06.2024
   • II POWIATOWY KONKURS TEATRU JEDNEGO AKTORA

   • 05.04.2024
   • Dziś w murach Kochanowskiego odbył się II Powiatowy Konkurs Teatru Jednego Aktora. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z trzech szkół ponadpodstawowych. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, a komisja konkursowa borykała się z nie lada problemem, w jaki sposób wyłonić zwycięzców.

    Bardzo się cieszymy, że wśród laureatów konkursu znaleźli się nasi uczniowie:

    - I miejsce zajęła Zuzanna Horbanowicz,

    - wyróżnienie otrzymał Michał Kolanek.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   • XVI POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZJAWISKA FIZYCZNE W OBIEKTYWIE”

   • 05.04.2024
   • 20 marca 2024 r. w naszym liceum odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XVI Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Zjawiska Fizyczne w Obiektywie”. Prace oceniano w dwóch kategoriach:

    - kategoria I – fotografie przedstawiające zjawisko fizyczne zachodzące w przyrodzie,

    - kategoria II – fotografie ilustrujące zjawisko fizyczne zaobserwowane podczas samodzielnie przeprowadzonego doświadczenia.

    Wśród laureatów konkursu znaleźli się nasi uczniowie:

    II miejsce, kat. I: IGA KOŁODZIEJCZYK

    I miejsce, kat. II : FILIP LIPERTOWICZ

    Wyróżnienia otrzymali:

    Paulina Ressel, Marta Dudek, Eliza Nowatkowska i Alan Książek.

    Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

   • TYDZIEŃ ZDROWIA (18-22 MARCA 2024 r.)

   • 05.04.2024
   •  

    Tydzień Zdrowia w naszej szkole rozpoczął się od spotkania z wolontariuszką Fundacji DKMS - panią Moniką Czarnecką. Wygłosiła ona prelekcję na temat dawstwa szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych dla osób chorych na nowotwór krwi. Przez cały tydzień chętne osoby pełnoletnie mogły zarejestrować się do bazy dawców szpiku Fundacji DKMS. W poniedziałek odbyło się również spotkanie z psychoterapeutką panią Aldoną Bentyn, zorganizowane w ramach Projektu Społecznego „Więcej niż Pasja” (Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”).

    We wtorek zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy przeprowadziła pani Anna Pudlak. W tym dniu także uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach tworzenia lasu w szkle, które pozwoliły uczestnikom zrelaksować się, rozwinąć kreatywność i ciekawie spędzić czas. Zajęcia przeprowadziła Pracownia Nitka w ramach w ramach Projektu Społecznego „Więcej niż Pasja” (Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”).

    20 marca (środa) gościliśmy panią dietetyk Angelikę Telążkę, dzięki której uczniowie poznali zasady właściwego odżywiania się oraz fakty i mity na temat żywienia. Zajęcia zorganizowano w ramach Projektu Społecznego "Więcej niż Pasja" (Olimpiada "Zwolnieni z Teorii").

    W pierwszy dzień wiosny na terenie szkoły odbyły się Mistrzostwa w Wieloboju Siłowym oraz Turniej Piłki Siatkowej (w ramach Projektu Społecznego "Więcej niż Pasja" (Olimpiada "Zwolnieni z Teorii").  Po raz kolejny gościliśmy także panią Beatę Stępień (Zdrovital) z wykładami na temat zdrowej żywności oraz ze zdrowym poczęstunkiem. Kolorowe deserki i pełne witamin przekąski przygotowała Marta Mizera z kl. 4c z koleżankami. Uczennice przeprowadziły także quiz dotyczący zdrowego stylu życia oraz zaangażowały uczniów do wspólnej aktywności fizycznej podczas tańca belgijka.

    W ostatnim dniu Tygodnia Zdrowia uczniowie wzięli udział w nietypowych zajęciach, które przeprowadził ich kolega – uczeń kl. 2C Dominik Gajda. Uczeń wygłosił prelekcję na temat: „Neurologia użytkowa”. Była to fascynująca pigułka wiedzy na temat budowy i funkcjonowania mózgu. Dominik mówił o zaburzeniach i chorobach psychicznych oraz ich leczeniu, a także o roli i znaczeniu stylu życia, w tym aktywności ruchowej, diety i snu. Przy okazji poruszył temat oddziaływania na mózg używek, takich jak alkohol, papierosy oraz inne substancje psychoaktywne.

     

 • Galeria Zdjęć

   brak danych
  • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
  • Albert Einstein
  • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
  • William Shakespear
  • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
  • Carl Rogers