Godziny dzwonków
Środa 09.10.2024WSPARCIE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - PROGRAM "AKTYWNY SAMORZĄD"
- 23.02.2024
Z dniem 01 marca 2024 r. rusza nabór wniosków w programie „Aktywny samorząd 2024”, finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Program realizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie.
Program skierowany jest do osób z niepełnosprawnością zamieszkujących teren powiatu bełchatowskiego, legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności oraz spełniających warunki uczestnictwa w programie.
Z dniem 1 marca 2024 roku zostaną uruchomione elektroniczne nabory w systemie Obsługi Wsparcia (SOW).
Warunkiem umożliwiającym złożenie wniosku przez INTERNET w ramach systemu SOW jest posiadanie przez osobę niepełnosprawną podpisu elektronicznego/Profilu zaufanego na platformie ePUAP.
Więcej informacji o tym, jak zakłada się Profil Zaufany, wraz z filmem instruktażowym znajduje się na portalu SOW, a także:
- na portalu Profilu Zaufanego
- na Portalu OBYWATEL.GOV.PL
- NA STRONIE INTERNETOWEJ Ministerstwa Cyfryzacji
Informacja w siedzibie PCPR ul. Czapliniecka 66, 97-400 Bełchatów
Tel. 44/ 715 22 62
44/ 715 22 69
44 /739 48 07
oraz na stronie http://www.pcpr.powiat-belchatowski.pl/
Szczegółowe informacje na temat w/w programu dostępne są również na stronie internetowej PFRON https://www.pfron.org.pl/ w zakładce: programy i zadania PFRON. Wnioski można składać elektronicznie za pośrednictwem strony: https://sow.pfron.org.pl/.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE
- 04.01.2024
Jeszcze raz zachęcamy do udziału w konkursie🎥
Zgłoszenia przyjmowane są do 19 lutego 2024 r.
WYNIKI ELIMINACJI SZKOLNYCH - MATEMATYCZNE SUDOKU
- 15.02.2024
W eliminacjach szkolnych do I Powiatowych Mistrzostw w Matematycznym Sudoku najlepsze wyniki uzyskali:
1. Dawid Wólkiewicz - kl. IId,
2. Jan Rogala - kl. IVe,
3. Alicja Rydz - kl. IId,
4. Benita Wartalska - kl. IVd
5. Hubert Pietrzyk - kl. IIIc,
6. Hanna Kopala - kl. IVd.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym!
NASI UCZNIOWIE WZIĘLI UDZIAŁ W XXIV REGIONALNYM MARSZU SZLAKIEM POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH
- 15.02.2024
28 stycznia 2024r. uczniowie klasy II b wzięli udział w XXIV Regionalnym Marszu Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 roku, organizowanym przez Regionalne Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "ERSKA" w Bełchatowie.
Uczniowie pokonali pieszo trasę z Parzna do Kurnosa II, w sumie 14 kilometrów. Wcześniej spotkali się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bełchatowie. Stamtąd wyruszyli specjalnie tego dnia kursującą linią MZK do Parzna.
Marsz rozpoczął się Mszą świętą w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie w intencji bohaterów walk o niepodległość Ojczyzny. Następnie zebrano się w krypcie Wandy Malczewskiej, gdzie w modlitwie dziękowano Bogu za heroiczność cnót Sługi Bożej. Wanda Malczewska (1822-1896) – opiekunka ludu wiejskiego, mistyczka i wizjonerka - pomagała rannym powstańcom, żarliwie modliła się za poległych w obronie wiary i Ojczyzny. Następnie złożono kwiaty na grobie Sługi Bożej.
Po uroczystości w kościele uformowała się przed świątynią kolumna Marszu, która następnie wyruszyła w kierunku Grobli. W gospodarstwie agroturystycznym był moment na krótki odpoczynek i rozgrzanie się ciepłą grochówką. Kolejnym etapem były Kaszewice, gdzie w sali Ochotniczej Straży Pożarnej czekała na uczestników marszu ciepła kawa, herbata oraz słodki poczęstunek. Na tamtejszym cmentarzu znajduje się grób Powstańców z 1863 r. Poległym oddano również cześć poprzez złożenie kwiatów. Marsz zakończył się w Kurnosie II, gdzie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym podano gorący posiłek. Tam też każdy uczestnik otrzymał potwierdzenie udziału i zaliczenia trasy - po trzech, pięciu i dziesięciu kolejno zaliczonych marszach każdemu uczestnikowi przysługuje brązowa, srebrna i złota stylizowana odznaka oraz legitymacja.
Opiekunkami młodzieży w czasie marszu były: I. Łacmańska, M. Mielus, B. Sikora
PRAKTYCZNY PORADNIK SAVOIR – VIVRE WOBEC OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
- 12.02.2024
Zachęcamy do zapoznania się z publikacją pt. „Praktyczny poradnik savoir – vivre wobec osób niepełnosprawnych” i korzystania z niej w codziennych kontaktach z osobami z niepełnosprawnością.
Pozycja przybliża czytelnikom problemy, na jakie w codziennym funkcjonowaniu mogą napotykać osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz podpowie, jak zachować się w codziennych sytuacjach w sposób wspierający te osoby i jednocześnie traktujący je podmiotowo.
Judy Cohen, autorka publikacji, jest wybitnym ekspertem i znawcą tematu z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie mediacji w sprawach związanych z niepełnosprawnością. Na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej publikacja została przetłumaczona na język polski i dostosowana do polskiego kontekstu przez Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
Wszystkie zainteresowane osoby mogą zapoznać się bezpłatnie z publikacją w wersji elektronicznej, która jest udostępniona online na stronie Biura Pełnomocnika:
Praktyczny poradnik savoir – vivre wobec osób niepełnosprawnych
Galeria Zdjęć
brak danych
Nasi partnerzy
Znajdź nas na Facebooku