• Godziny dzwonków

  Środa 19.06.2024
   • WSPARCIE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - PROGRAM "AKTYWNY SAMORZĄD"

   • 23.02.2024
   • Z dniem 01 marca 2024 r. rusza nabór wniosków w programie „Aktywny samorząd 2024”, finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Program realizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie.

    Program skierowany jest do osób z niepełnosprawnością zamieszkujących teren powiatu bełchatowskiego, legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności oraz spełniających warunki uczestnictwa w programie.

    Z dniem 1 marca 2024 roku zostaną uruchomione elektroniczne nabory w systemie Obsługi Wsparcia (SOW).

    Warunkiem umożliwiającym złożenie wniosku przez INTERNET w ramach systemu SOW jest posiadanie przez osobę niepełnosprawną podpisu elektronicznego/Profilu zaufanego na platformie ePUAP.

    Więcej informacji o tym, jak zakłada się Profil Zaufany, wraz z filmem instruktażowym znajduje się na portalu SOW, a także:

    - na portalu Profilu Zaufanego

    - na Portalu OBYWATEL.GOV.PL

    - NA STRONIE INTERNETOWEJ Ministerstwa Cyfryzacji

    Informacja w siedzibie PCPR ul. Czapliniecka 66, 97-400 Bełchatów

    Tel. 44/ 715 22 62

    44/ 715 22 69

    44 /739 48 07

    oraz na stronie http://www.pcpr.powiat-belchatowski.pl/

    Szczegółowe informacje na temat w/w programu dostępne są również na stronie internetowej PFRON https://www.pfron.org.pl/ w zakładce: programy i zadania PFRON. Wnioski można składać elektronicznie za pośrednictwem strony: https://sow.pfron.org.pl/.

   • WYNIKI ELIMINACJI SZKOLNYCH - MATEMATYCZNE SUDOKU

   • 15.02.2024
   • W eliminacjach szkolnych do I Powiatowych Mistrzostw w Matematycznym Sudoku najlepsze wyniki uzyskali:

     

    1. Dawid Wólkiewicz - kl. IId,

    2. Jan Rogala - kl. IVe,

    3. Alicja Rydz - kl. IId,

    4. Benita Wartalska - kl. IVd

    5. Hubert Pietrzyk - kl. IIIc,

    6. Hanna Kopala - kl. IVd.

     

    Gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym!

   • NASI UCZNIOWIE WZIĘLI UDZIAŁ W XXIV REGIONALNYM MARSZU SZLAKIEM POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH

   • 15.02.2024
   • 28 stycznia 2024r. uczniowie klasy II b wzięli udział w XXIV Regionalnym Marszu Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 roku, organizowanym przez Regionalne Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "ERSKA" w Bełchatowie.

    Uczniowie pokonali pieszo trasę z Parzna do Kurnosa II, w sumie 14 kilometrów. Wcześniej spotkali się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bełchatowie. Stamtąd wyruszyli specjalnie tego dnia kursującą linią MZK do Parzna.

    Marsz rozpoczął się Mszą świętą w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie w intencji bohaterów walk o niepodległość Ojczyzny. Następnie zebrano się w krypcie Wandy Malczewskiej, gdzie w modlitwie dziękowano Bogu za heroiczność cnót Sługi Bożej. Wanda Malczewska (1822-1896) – opiekunka ludu wiejskiego, mistyczka i wizjonerka - pomagała rannym powstańcom, żarliwie modliła się za poległych w obronie wiary i Ojczyzny. Następnie złożono kwiaty na grobie Sługi Bożej.

    Po uroczystości w kościele uformowała się przed świątynią kolumna Marszu, która następnie wyruszyła w kierunku Grobli. W gospodarstwie agroturystycznym był moment na krótki odpoczynek i rozgrzanie się ciepłą grochówką. Kolejnym etapem były Kaszewice, gdzie w sali Ochotniczej Straży Pożarnej czekała na uczestników marszu ciepła kawa, herbata oraz słodki poczęstunek. Na tamtejszym cmentarzu znajduje się grób Powstańców z 1863 r. Poległym oddano również cześć poprzez złożenie kwiatów. Marsz zakończył się w Kurnosie II, gdzie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym podano gorący posiłek. Tam też każdy uczestnik otrzymał potwierdzenie udziału i zaliczenia trasy - po trzech, pięciu i dziesięciu kolejno zaliczonych marszach każdemu uczestnikowi przysługuje brązowa, srebrna i złota stylizowana odznaka oraz legitymacja.

    Opiekunkami młodzieży w czasie marszu były: I. Łacmańska, M. Mielus, B. Sikora

   • PRAKTYCZNY PORADNIK SAVOIR – VIVRE WOBEC OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

   • 12.02.2024
   • Zachęcamy do zapoznania się z publikacją pt. „Praktyczny poradnik savoir – vivre wobec osób niepełnosprawnych” i korzystania z niej w codziennych kontaktach z osobami z niepełnosprawnością.

    Pozycja przybliża czytelnikom problemy, na jakie w codziennym funkcjonowaniu mogą napotykać osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz podpowie, jak zachować się w codziennych sytuacjach w sposób wspierający te osoby i jednocześnie traktujący je podmiotowo.

    Judy Cohen, autorka publikacji, jest wybitnym ekspertem i znawcą tematu z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie mediacji w sprawach związanych z niepełnosprawnością. Na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej publikacja została przetłumaczona na język polski i dostosowana do polskiego kontekstu przez Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

    Wszystkie zainteresowane osoby mogą zapoznać się bezpłatnie z publikacją w wersji elektronicznej, która jest udostępniona online na stronie Biura Pełnomocnika:

    Praktyczny poradnik savoir – vivre wobec osób niepełnosprawnych

 • Galeria Zdjęć

   brak danych
  • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
  • Albert Einstein
  • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
  • William Shakespear
  • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
  • Carl Rogers